Czy to koniec kryptowalut? Bitcoin i Ethereum najniżej od ponad roku!

Czy to koniec kryptowalut? Bitcoin i Ethereum najniżej od ponad roku!

Wygląda na to, że listopadowa zwyżka na giełdach z 2021 roku była ewenementem na skalę światową. ETH kosztował wtedy nawet 4600 USD, a bitcoin 65 000 USD. Dziś ich wartość drastycznie spadła, nawet do poziomu sprzed roku.

Nie do śmiechu jest tym, którzy zainwestowali nie tak dawno temu w kryptowaluty. Pomimo tego, że spadki dotykają nie tylko wspomnianych tu BTC i ETH, to właśnie one mają w tym świecie największy wydźwięk. Aktualnie Ethereum zakupimy za 1900 dolarów amerykańskich, a więc za tyle samo, co w marcu 2021 roku. Nie pomógł w tym wypadku LHR 100% unlock wprowadzony do NBMinera i choć spodziewamy się, że górnicy zaczną wykupować kolejne partie kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000, opłacalność wydobycia może okazać się dla wielu zbyt niska.

Ethereum i Bitcoin tak nisko były ostatnio w ubiegłym roku. Terra Luna z 99% dipem na wykresie. Świat kryptowalut to dziś prawdziwy koszmar.

Terra Luna cena

Bitcoin również zaliczył ogromny spadek. Aktualnie zakupić go można za 27 700 dolarów amerykańskich, a więc za identyczną kwotę, co w grudniu 2020 roku, kiedy to mieliśmy do czynienia z pierwszym, wyraźnym wzrostem zwiastującym prawdziwy kryptowalutowy boom. Tak też się stało, ponieważ kolejne kilka miesięcy pozwoliło BTC wznieść się na wyżyny i w listopadzie ubiegłego roku kosztował już 65 000 dolarów amerykańskich. Czy aktualny spadek wartości zwiastuje najgorsze? Tego oczywiście przewidzieć nie możemy, ale oliwy do ognia dolała firma Coinbase, która tłumaczy, że "jeśli zbankrutujemy, aktywa, które przechowujemy w imieniu naszych klientów, mogą zostać objęte postępowaniem upadłościowym".

Rynek kryptowalut zmienia się na naszych oczach i nie dotyczy on jedynie BTC i ETH. Cardano, Solana, BNB, XRP i Terra Luna pokazują, z jakim ryzykiem wiąże się inwestowanie w krypto. Ta ostatnia, Terra, jest tutaj szczególnym przypadkiem, ponieważ jej wartość w tydzień spadła z 86 USD na 0,12 USD. To jest 99,86% spadek!

Czy gracze mają powody do świętowania? Niestety, ale nie. Kolejne braki w dostawach u dystrybutorów oraz ominięcie zabezpieczenia LHR na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000 skutecznie spowoduje, że ponownie spodziewać możemy się wzrostu popytu, a tym samym i cen. Bacznie jednak będziemy obserwować rynek i informować Was o wszelkich doniesieniach. A Wy inwestowaliście w jakieś krypto w ostatnich kilku miesiącach? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy to koniec kryptowalut? Bitcoin i Ethereum najniżej od ponad roku!

 0