Bitcoin traci. Tak źle nie było od dwóch lat

Bitcoin traci. Tak źle nie było od dwóch lat

Bitcoin wczoraj mocno piął się na giełdzie, osiągając najpierw cenę 20 663 USD, by następnie zaliczyć spadek do nowego minimum wynoszącego 17 484 USD. To mniej niż w czerwcu i najniższa cena od około dwóch lat. Spadek ceny Bitcoina następuje, gdy Binance twierdzi, że chce kupić oddziały FTX poza USA, ponieważ ta ostatnia giełda ma poważne problemy z płynnością.

Chociaż Bitcoin osiągnął wczoraj najsłabszy wynik od dwóch lat, jego cena nieco odbiła na koniec dnia, odzyskując część utraconej wartości, jednak w momencie pisania tego tekstu nadal nie osiągnęła poziomu, z którego zaczynała dzień. Fakt, że Bitcoin załamał się do nowego minimum, może być niepokojący dla osób, które spodziewały się, że dołek z 18 czerwca będzie dnem dla tego cyklu. Biorąc pod uwagę warunki makroekonomiczne, nie jest jednak zaskakujące, że giełdy kryptograficzne napotykają problemy i tracą zaufanie.

Chociaż Bitcoin osiągnął wczoraj najsłabszy wynik od dwóch lat, jego cena nieco odbiła na koniec dnia, odzyskując część utraconej wartości.

Bitcoin traci i osiąga najniższą cenę od dwóch lat

Źródło: Coindesk 

Chociaż posiadacze bitcoinów mogą być dziś nieco nerwowi, utrata wartości jest minimalna w porównaniu ze stratą, jakiej doświadcza token FTX (FTT). FTT otworzył wczorajszy dzień na poziomie 22,21 USD i jest wart tylko 4,62 USD w momencie pisania tego tekstu, a przez moment osiągnął cenę zaledwie 2,73 USD. Jego wartość spadła wczoraj aż o 79%. Z pewnością ciekawie będzie zobaczyć, czy Binance w końcu pomoże FTX i przywróci zaufanie do FTT, aby pomóc posiadaczom tego krypto odzyskać część utraconej wartości.

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut po raz kolejny pokazuje, że powinno zachowywać się dużą ostrożność, inwestując w tego typu cyfrowe waluty. Jeśli zdecydujemy się kupić jakiekolwiek krypto, warto upewnić się, że nie inwestujemy więcej, niż jesteśmy w stanie stracić. Dla przykładu, wczoraj rano mogliśmy mieć 10 tys. zł w FTT, by dziś znaleźć na koncie środki o wartości jedynie ok. 2100 zł, co dla wielu osób byłoby dużym ciosem, tym bardziej że spadek był tu bardzo szybki i gwałtowny, więc trudno byłoby zareagować na czas. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszej serii poradników o kryptowalutach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitcoin traci. Tak źle nie było od dwóch lat

 0