Black Shark 2 Pro oficjalnie - Snapdragon 855+, 12 GB RAM i UFS 3.0

Black Shark 2 Pro oficjalnie - Snapdragon 855+, 12 GB RAM i UFS 3.0

Niezbyt długo przyszło nam czekać na kolejny gamingowy smartfon od należącej do Xiaomi marki Black Shark. Model Black Shark 2 zadebiutował bowiem na rynku w marcu tego roku i teraz, zaledwie kilka miesięcy później, doczekaliśmy się zapowiedzi jego ulepszonej wersji o nazwie Black Shark 2 Pro. Producent postanowił skorzystać z okazji pojawienia się na rynku nowego flagowego SoC od Qualcomm, by odświeżyć swój produkt, przy okazji wprowadzając także pewne zmiany i poprawki w jego designie. Warto odnotować, że Black Shark 2 Pro jest dopiero drugim zapowiedzianym smartfonem z układem Snapdragon 855 Plus na pokładzie i pierwszym był inny gamingowy telefon, a mianowicie Asus ROG Phone II. Oba urządzenia zdają się celować przede wszystkim w bezkompromisową wydajność, choć z drugiej strony skierowane są na inne półki cenowe.

Black Shark 2 Pro jest dopiero drugim zapowiedzianym smartfonem z układem Snapdragon 855 Plus na pokładzie.

Z frontu Black Shark 2 Pro jest praktycznie identyczny jak jego poprzednik, co oznacza, że otrzymujemy 6,39-calowy panel AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z wyraźnymi ramkami w dolnej i górnej części urządzenia. Nie zabrakło także frontowych głośników stereo. Twórcy chwalą się też zastosowaniem częstotliwości próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz  i zredukowaniem opóźnienia jego wykrywania z 43,5 ms do 34,7 ms, co powinno owocować mniejszym odczuwalnym lagiem. Oczywiście powraca też czytnik linii papilarnych ukryty w wyświetlaczu. Pod maską kryje się zaś wspomniany już procesor Snapdragon 855 Plus, który wspomagany jest przez 12 GB pamięci RAM, a także 128/256 GB pamięci na dane, które tym razem bazują na szybszym standardzie UFS 3.0. By udowodnić potencjał w zakresie wydajności tego smartfona, producent pochwalił się wynikiem w benchmarku AnTuTu wynoszącym 500 610 pkt, co na chwilę obecną jest najlepszym rezultatem odnotowanym przez ten program. Poprawiono też system chłodzenia Liquid Cooling 3.0 (raczej niewiele ma on wspólnego z chłodzeniem cieczą).

Jeśli zaś chodzi o możliwości fotograficzne tego urządzenia, to otrzymujemy podwójny aparat tylny składający się z 48 MP sensora głównego (f/1,75) i 12 MP pomocniczego (f/2,2), a do selfie posłuży nam 20 MP kamerka przednia (f/2,0). Pojemność baterii nie uległa zmianie i wynosi 4000 mAh, a akumulator wspiera też szybkie ładowanie o mocy 27 W. W zakresie oprogramowania możemy z kolei liczyć na niemal czystą wersję Androida 9 Pie. Na koniec warto też wspomnieć o poprawionym chwycie i dodatkowych LED-ach RGB na tylnym panelu. Sprzedaż oczywiście w pierwszej kolejności ruszy w Chinach, gdzie rozpocznie się 2 sierpnia (dostępne kolory to czarny, srebrny, niebieski i pomarańczowy), a ceny to 2999 CNY (ok. 1675 zł) za model 128 GB i 3499 CNY (ok. 1955 zł) za wariant z 256 GB na dane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Black Shark 2 Pro oficjalnie - Snapdragon 855+, 12 GB RAM i UFS 3.0

 0