Błąd w Google Chrome powoduje nieoczekiwane zawieszanie się przeglądarki

Błąd w Google Chrome powoduje nieoczekiwane zawieszanie się przeglądarki

Niektórzy posiadacze mobilnej przeglądarki Google Chrome 84 mają problemy z jej poprawnym funkcjonowaniem. Jak wynika z różnych raportów aplikacja dedykowana Androidowi łapie zadyszkę, a następnie niespodziewanie zawiesza się głównie podczas korzystania z pewnej funkcji, ale nie tylko. Mowa o trybie incognito, kiedy w trakcie zamykania ostatniej karty otworzonej w trybie prywatności wyskakuje komunikat o braku odpowiedzi ze strony oprogramowania. W takiej sytuacji nie działają żadne przyciski funkcyjne ani interfejs przeglądarki i potrzeby jest jej restart. Tak jak wspominaliśmy crasha możemy napotkać nie tylko podczas korzystania z incognito i najwyraźniej błąd dotyczy wyłącznie wydania Chrome oznaczonego numerkiem 84, który jest obecnie szeroko rozpowszechniany na urządzeniach mobilnych. W Play Store w katalogu Chrome użytkownicy umieścili nawet wiele negatywnych recenzji opisujących rzeczony problem i wystawiając często najniższe oceny.

Chrome 84 w wersji mobilnej potrafi nieoczekiwanie zawiesić się głównie podczas korzystania z trybu incognito.

Dobra wiadomość to fakt, iż Google wie o błędzie i pracuje nad jego eliminacją. Niestety deweloperzy aktualnie są dopiero na wczesnym etapie badania i nie wiemy, kiedy dokładnie należy oczekiwać publikacji stosownej aktualizacji. Oby było to jak najszybciej. W tym czasie, jeżeli macie tego rodzaju kłopot to istnieje wprawdzie opcja przejścia na testową wersję Chrome, aczkolwiek jest to niezalecane ze względu na błędy generowane przez nieoficjalne wydania aplikacji. Warto wspomnieć, że Google udostępniło nowe narzędzie wzmacniające bezpieczeństwo dostępne w Chrome. Weryfikuje ono tożsamość na podstawie danych biometrycznych w tym przypadku odcisku palca właściciela sprzętu. Rozwiązanie przyda się podczas płatności kartą i aby zapłacić wystarczy zbliżyć nasz palec do czytnika. Nowość trafi na smartfony oraz tablety w najbliższym czasie natomiast w tej chwili da się ją testować na komputerach z Windowsem i macOS.

Z innej nowości, która dopiero trafi do Chrome to 64-bitowy standard przeglądarki w wydaniu na Androida. Chociaż 64-bitowe oprogramowanie jest dzisiaj raczej standardem, tak amerykański gigant zwlekał z udostępnieniem wspomnianej przeglądarki na autorskim systemie mobilnym. Stanie się to wraz z nadejściem Chrome 85, który obecnie przechodzi nieoficjalne testy i nie można pobrać go w ostatecznym buildzie. Co ważne amerykański gigant technologiczny nakazał programistom, aby oferowane przez nich w Google Play oprogramowanie przeszło na standard 64-bitowy do maksymalnie 1 sierpnia 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Błąd w Google Chrome powoduje nieoczekiwane zawieszanie się przeglądarki

 0