Błąd w iPhone'ach ma blokować dostęp do Wi-Fi

Błąd w iPhone'ach ma blokować dostęp do Wi-Fi

Badacz cyberbezpieczeństwa Carl Schou odkrył w iPhone'ach błąd związany z Wi-Fi. Otóż po dołączeniu do punktu zawierającego specyficzną nazwę, iOS zablokuje nam dostęp do Wi-Fi oraz AirDropa. W sytuacji eksperta chodzi o "%p%s%s%s%s%n" i – co gorsza – według BleepingComputer problemu nie rozwiąże zmiana nazwy identyfikatora czy nawet ponowne uruchomienie urządzenia. Część użytkowników, która natrafiła na ten bug twierdzi, że przyczyną może być wykorzystanie znaku "%" mającego doprowadzić do błędu w analizie danych. Na szczęście da się odzyskać dostęp Wi-Fi i w tym celu musimy zresetować wszystkie ustawienia internetu w telefonie Apple, przechodząc do ustawień iOS, a następnie wybierając opcję odpowiedzialną za wyzerowanie konfiguracji sieciowej.

Według eksperta ds. cyberbezpieczeństwa próba zalogowania się do hotspotu zawierającego nietypowy ciąg znaków ma doprowadzić do blokady Wi-Fi w naszym iPhone.

Niestety wszystkie zapisane wcześniej punkty Wi-Fi przepadną i będzie trzeba dodawać je od nowa. Wydaje się, że szansa na wystąpienie tego błędu akurat w naszym przypadku nie jest wysoka, chyba że ktoś świadomie zaloguje się do takiego punktu. Telefony Apple lubią przysparzać kłopoty swoim użytkownikom, aczkolwiek błędy Wi-Fi nie należą do częstych. Kilka tygodni temu informowano o awarii karty SIM po zaktualizowaniu smartfona do iOS 14.7 Beta 2. W takim przypadku posiadacze iPhone'a nie mogli wykonywać ani odbierać połączeń głosowych i niestety nie istniało wówczas skuteczne wyjście z tej sytuacji. Jedynym rozwiązaniem było unikanie testowego wydania oprogramowania. Natomiast iOS 14.6 jakiś czas temu doprowadzał do problemów z baterią.

Wpadki zdarzają się jednak nie tylko Apple, ale wielu innym producentom sprzętu. Jeśli chodzi o amerykańskiego giganta, to obecnie przygotowuje on iPhone'a 13, który zadebiutuje jesienią bieżącego roku. Firma ma dokonać pewnych zmian w wyglądzie smartfona, chociaż nie będą one znaczące. Koncept opublikowany przez ConceptsiPhone wskazuje na mniejsze wcięcie w wyświetlaczu. Popularna wyspa, na której umieszczono aparaty fotograficzne będzie posiadać inne rozmiary, zaś jeden z obiektywów zostanie umieszczony w innym miejscu. Oprócz tego otrzymamy ekran z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Za wydajność odpowiada układ Apple A15 Bionic.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Błąd w iPhone'ach ma blokować dostęp do Wi-Fi

 0