Blizzard ujawnia datę rozpoczęcia Overwatch League

Blizzard ujawnia datę rozpoczęcia Overwatch League

Blizzard chce dobitnie pokazać, że Overwatch mogłoby zostać e-sportowym tytułem rozpoznawalnym na całym świecie. Właśnie dowiedzieliśmy się szczegółów na temat Ligi Overwatch.

Blisko rok zajęło przygotowanie ostatniego projektu studia Blizzard. Mowa tu oczywiście Lidze Overwatcha – ambitna, „kolorowa” strzelanka wkracza w pełni w e-sportowy świat. Start pierwszego sezonu ogłoszono na 10 stycznia, a całe wydarzenie potrwa do czerwca, następnie w lipcu przyjdzie nam oglądać playoffy. Już wkrótce, a dokładniej od 6 grudnia zaczną się także pierwsze mecze pokazowe i przygotowawcze. Co najciekawsze, 3 zwycięskie zespoły dostaną się do grupy e-sportowej w Filadelfii. Mowa tu o organizacji mającej pod sobą takie zespoły jakPhiladelphia Flyers z NHL, ale także e-sportowe drużyny – Team Envy oraz OpTic Gaming. Dla graczy jest to oczywiście wielka motywacja, ale także możliwość spełnienia marzeń i pokazania swojej osoby na międzynarodowej scenie e-sportu.

Blizzard ogłosił datę debiutanckiego sezonu „Blizzard League” – całość startuje 10 stycznia.

Po raz pierwszy o „Blizzard League” usłyszeliśmy w listopadzie 2016 roku. Od tamtej pory studio dopracowywało formułę rozgrywek, ich przebieg oraz wynagrodzenia. Obecnie istnieje już wiele lig e-sportowych, jednak Blizzard znacząco się wyróżnia. Studio chce cały przebieg zbliżyć bardziej do lig tradycyjnego sportu, gdzie zobaczymy drużyny z lokalnych miast, oferowanie kontraktów oraz zapewnienie graczom stałego wynagrodzenia, ubezpieczenia zdrowotnego i planów emerytalnych. Takie działania przyciągną z pewnością wiele „grubych ryb” z branży tradycyjnych sportów, którzy stworzą swoje drużyny e-sportowe. W ramach swoich starań Blizzard zaprezentował niedawno także arenę e-sportu w Burbank (tu znajdziecie nasz wpis). Będzie to miejsce dla rywalizacji topowych drużyn nie tylko z Ligi Overwatcha.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard ujawnia datę rozpoczęcia Overwatch League

 0