Blizzard ujawnia nową nazwę Jesse McCre z Overwatcha

Blizzard ujawnia nową nazwę Jesse McCre z Overwatcha

Activision Blizzard został oskarżony o dyskryminację seksualną, molestowanie czy toksyczność. W konsekwencji z posadą pożegnał się J. Allen Brack, ale to nie wszystko, bowiem jakiś czas temu Blizzard zapowiedział zmianę nazwy postaci związanej z jednym z byłych deweloperów studia, wobec którego postawiono zarzuty.

Blizzard po kilku miesiącach od ogłoszenia decyzji zdradził nową nazwę jednego z bohaterów Overwatcha oraz kiedy zmiana wejdzie w życie. Kowboj znany obecnie jako Jesse McCre będzie nosił imię Cole Cassidy, co najpewniej odnosi się do Butcha Cassidy'ego, sławnego przestępcy z Dzikiego Zachodu, który zyskał rozgłos, uczestnicząc w napadach na pociągi. Działał razem z Harrym "Sundance Kidem" Longabaughem na terenie Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej na początku XX wieku. "Uciekanie przed przeszłością oznaczało uciekanie przed samym sobą" - głosi biografia McCre. Nowa nazwa wejdzie do Overwatcha 26 października 2021 roku. Przypomnijmy, iż pierwotnie Blizzard nazwał swojego kowboja na cześć głównego projektanta poziomów Diablo 4, Jesse'ego McCree.

Postać kowboja z Overwatcha będzie nazywać się Cole Cassidy, a zmiana wejdzie w życie 26 października 2021 roku.

Jest on przedstawicielem grupy deweloperów oskarżonych o dyskryminację i nękanie. Twórca miał brać udział w tym procederze, organizując też huczne imprezy alkoholowe, czym nie zapisze się pozytywnie w historii firmy. Działania tzw. grupy "Cosby Suite" pozostają częścią pozwu wniesionego przeciwko Activision Blizzard mającego tolerować działania podwładnych takie jak molestowanie, dyskryminowanie czy nękanie pracowników płci żeńskiej. W międzyczasie gigantowi branży gier zarzucano utrudnianie śledztwa poprzez niszczenie ważnych dla sprawy dokumentów. Sam zainteresowany zaprzeczył tej informacji. Ostatecznie Activision Blizzard zawarł ugodę, w ramach której wypłaci 18 milionów dolarów pracownikom zgłaszającym m.in. przemoc, molestowanie seksualne.

Wszelkie pozostałe pieniądze zostaną rozdzielone między organizacje non-profit, które pomagają kobietom rozwijać się w branży gier i technologii oraz walczących z molestowaniem seksualnym. W oświadczeniu firma stwierdziła, że nie ma u niej miejsca na tego rodzaju szkodliwe działanie i jest wdzięczna osobom, które zgłosiły swój przypadek. Niewątpliwie afera miała negatywny skutek dla gier Blizzarda takich jak World of Warcraft, z którego odpłynęło wielu graczy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard ujawnia nową nazwę Jesse McCre z Overwatcha

 0