BlizzCon 2021 odwołany. Konwent odbędzie się na początku przyszłego roku w cyfrowej formie

BlizzCon 2021 odwołany. Konwent odbędzie się na początku przyszłego roku w cyfrowej formie

BlizzCon 2021, pierwotnie planowany na listopad, został odwołany z powodu obaw o zdrowie publiczne, a także komplikacje logistyczne spowodowane pandemią Covid-19. Konwent został przesunięty na początek 2022 roku i zastąpiony globalnymi wydarzeniami online podobnymi do BlizzConlina, które odbyły się na początku tego roku. Producent wykonawczy BlizzConu, Saralyn Smith, wydała oświadczenie potwierdzające, że główna impreza firmy została odwołana. Wiele osób zapewne czuje się rozczarowanych takim przebiegiem wydarzeń, tym bardziej że powoli wracamy do normalności, a do jesieni powinno być zaszczepionych tyle osób, że organizacja takich wydarzeń będzie względnie bezpieczna (wiele targów w USA, ale nie tylko, potwierdziło, że odbędzie się w tradycyjnej formie). 

BlizzCon 2021, pierwotnie planowany na listopad, został odwołany z powodu obaw o zdrowie publiczne, a także komplikacje logistyczne spowodowane pandemią Covid-19.

W oświadczeniu Smith wskazuje na stale zmieniające się wytyczne Kalifornii dotyczące osobistych spotkań jako jeden z powodów, dla których Blizzcon jest zdegradowany do wydarzeń online drugi rok z rzędu. Nawet jeśli wytyczne miałyby zostać całkowicie wycofane przed listopadem, kiedy konwent był pierwotnie planowany, Smith twierdzi, że niepewność na obecną chwilę sprawiła, że ​​organizatorzy BlizzConu mieli za mało czasu. „Przekroczyli punkt, w którym moglibyśmy opracować tego rodzaj wydarzenia, jaki chcielibyśmy dla Was zorganizować w listopadzie” - tłumaczy przedstawicielka Blizzarda. Patrząc wstecz na pierwszą konwencję online Blizzarda na początku tego roku, wydaje się, że nowy format nie powstrzymał zagorzałych fanów przed uczestnictwem w wydarzeniu.

Nie tylko Diablo 4 i Overwatch 2. Blizzard pracuje też nad innymi dużymi grami

Hasztag BlizzConline na Twitterze był zarzucany materiałami, które sprawiły, że BlizzCon był naprawdę ekscytujący. W sieci pojawiły się tony wysokiej jakości cosplayów, które rywalizowały o zwycięstwo w konkursie online organizowanym przez Blizzard, a na konwencie online nie brakowało też prezentacji mocno wyczekiwanych gier. Na ostatnim tradycyjnym BlizzConie w 2019 roku bilety były dostępne za 229 $ z opcją „Portal Pass”, dającą dostęp do dodatkowych wydarzeń za 550 $. Pierwszy BlizzConline był wydarzeniem darmowym. Prawdopodobnie pozostanie tak w przyszłorocznej edycji, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BlizzCon 2021 odwołany. Konwent odbędzie się na początku przyszłego roku w cyfrowej formie

 0