Blokowanie dzielenia kont przez Netflixa przynosi efekty. Blisko 6 mln więcej użytkowników platformy

Blokowanie dzielenia kont przez Netflixa przynosi efekty. Blisko 6 mln więcej użytkowników platformy

Próby blokowania udostępniania haseł przez użytkowników Netflix zaczynają przynosić efekty. Firma odnotowała znaczny wzrost liczby subskrybentów w miesiącach następujących po wprowadzeniu rozwiązań, mających na celu uniemożliwianie dzielenia się kontem przez osoby spoza jednego gospodarstwa domowego.

6 milionów płatnych subskrybentów więcej

Firma zajmująca się streamingiem VOD dodała prawie 6 milionów płatnych subskrybentów, co stanowi wzrost o 8 procent w drugim kwartale 2023 roku. Wyniki potwierdzają wcześniejsze zewnętrzne doniesienia, które sugerowały, że zaostrzone ograniczenia przynoszą wymierne efekty.

W liście do akcjonariuszy firma stwierdziła, że ​​jej działania blokujące możliwość dzielenia się kontami nie spowodowały masowej ucieczki użytkowników, a zamiast tego zachęciły więcej osób do założenia własnego konta. „Reakcja w postaci anulowania subskrypcji była niewielka i chociaż wciąż jesteśmy na wczesnym etapie monetyzacji, obserwujemy zdrową konwersję gospodarstw domowych, które użyczały konta na w pełni płatne członkostwo Netflix, a także wykorzystanie naszej funkcji dodatkowego członka” – napisała firma.

Próby blokowania udostępniania haseł przez użytkowników Netflix zaczynają przynosić efekty.

Netflixa

Oprócz ograniczenia udostępniania konta, firma zaczęła oferować „płatne udostępnianie”, które pozwala subskrybentom płacić za dodanie „dodatkowego członka” do swojego konta za 9,99 zł miesięcznie. Według Netflix ta opcja jest obecnie dostępna w ponad 100 krajach. Firma usprawniła również swoje plany, potwierdzając, że anulowała swój „podstawowy” plan za 10 USD w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po tym, jak opcja ta została wyłączona w Kanadzie.

Netflix nie zamierza się zatrzymywać

Netflix twierdzi, że będzie nadal ograniczać udostępnianie haseł w kilku pozostałych krajach, w których jeszcze tego nie zrobił, w tym w Indiach, Indonezji, Kenii i Chorwacji. Firma zauważa, że ​​nie będzie oferować opcji „dodatkowego członka” w tych regionach, ponieważ już obniżyła ceny w wielu z tych krajów. Zamiast tego twierdzi, że ludzie mogą użyć jej narzędzia do przeniesienia swojego profilu na nowe konto.

Netflix krótko poruszył również temat trwających strajków wśród hollywoodzkich aktorów i scenarzystów, zauważając, że obniżył szacunki – o 1,5 miliarda dolarów – dotyczące tego, ile gotówki spodziewał się wydać z powodu trwającego strajku. Współzarządzający firmą Ted Sarandos powiedział, że firma nie chce strajków. „Siedzimy przy stole i postaramy się znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie” – powiedział.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blokowanie dzielenia kont przez Netflixa przynosi efekty. Blisko 6 mln więcej użytkowników platformy

 0