Bloober Team zapowiada współpracę z dużym wydawcą nad horrorem. Studio pracuje nad Silent Hill?

Bloober Team zapowiada współpracę z dużym wydawcą nad horrorem. Studio pracuje nad Silent Hill?

Gliwickie studio Bloober Team w ostatnim miesiącach było bardzo zapracowane, dostarczając nam najpierw next-genową edycję gry The Observer, a następnie wypuszczając na rynek The Medium dla konsol Xbox Series X/S i pecetów. Jak przekonuje dyrektor generalny firmy, 2021 stanowić ma kolejny przełomowy rok dla dewelopera, gdyż ten pracuje nad kolejnym horrorem z „bardzo znanym wydawcą”. W rozmowie z GI.biz prezes Bloober Team, Piotr Babieno, omówił to, na czym firma koncentruje się w przyszłych projektach. Kolejną granicą dla studia jest wprowadzenie większej ilości akcji, przeplatanej charakterystycznymi zwrotami akcji z horroru psychologicznego i opowiadaniem historii.

2021 stanowić ma kolejny przełomowy rok dla dewelopera, gdyż ten pracuje nad kolejnym horrorem z „bardzo znanym wydawcą”.

Bloober Team zapowiada współpracę z dużym wydawcą nad horrorem. Studio pracuje nad Silent Hill?

Bloober Team ma już w przygotowaniu kolejny duży projekt, nad którym pracuje od ponad roku. Mowa jest tu więc o innym projekcie realizowanym z dużym wydawcą: „Psychologiczny horror jest nadal w naszym DNA. Nadal chcielibyśmy mieć ten smak tworzenia gier, ale chcielibyśmy opowiedzieć nasze historie bardziej stawiając na akcję. Dlatego nasze przyszłe projekty będą w większym stopniu z perspektywy pierwszej osoby, jak The Medium. Będziemy mieć znacznie bardziej zaawansowaną mechanikę gry”. Babieno dodaje: „W rzeczywistości pracowaliśmy od ponad roku nad innym projektem związanym z grami, kolejnym horrorem i robimy to z bardzo znanym wydawcą gier. Nie mogę powiedzieć z kim. Nie mogę ci powiedzieć, na czym polega projekt, ale jestem prawie pewien, że kiedy ludzie zorientują się, że nad nim pracujemy, będą bardzo podekscytowani ”.

Ewidentnie więc szef Bloober Team nie może zdradzić żadnych konkretów, ale tu pojawiają się plotki i spekulacje, według których polskie studio może pracować nad nową grą z kultowej serii Silent Hill. Redakcja VGC uważa, że Konami „zleciło już projekt Silent Hill jednemu z czołowych japońskich deweloperów, a jego ujawnienie ma nastąpić latem tego roku”. Co ciekawe jednak, podobno trwają prace nad dwoma niezależnymi rebootami serii i za drugi odpowiadać ma właśnie Bloober Team, choć pierwszym wyborem wydawcy miało być podobno studio Supermassive (Until Dawn), ale to nie zdecydowało się na podjęcie wyzwania. Także youtuber znany jako TheGrateDebate twierdzi, że Polacy pracują nad Silent Hill. Ile w tym prawdy? Mamy nadzieję, że wkrótce się przekonamy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bloober Team zapowiada współpracę z dużym wydawcą nad horrorem. Studio pracuje nad Silent Hill?

 0