Bloodborne trafi na PC? Twórca gry chciałby tego, ale wszystko zależy od jednego czynnika

Bloodborne trafi na PC? Twórca gry chciałby tego, ale wszystko zależy od jednego czynnika

Bloodborne to jedna z tych gier zarezerwowana na wyłączność PlayStation, która jest wysoko na liście życzeń graczy PC. Do portu komputerowego odniósł się przedstawiciel studia FromSoftware, który przyznał, że twórcy chcieliby taką wersję przygotować, ale istnieje czynnik blokujący.

Bloodborne trafił na PS4 niemal dekadę temu i chociaż Sony regularnie wydaje swoje produkcje także na komputerach to na próżno szukać nawet zapowiedzi Bloodborne na PC. Do sprawy odniósł się szef FromSoftware, studia odpowiadającego za projekt i przyznał, iż jego zespół chce opracować taką wersję, ale nie jest to takie łatwe.

Szef FromSoftware przyznał, że chciałby, aby Bloodborne trafił na PC. Jednak wszystko zależy tutaj od Sony, a te raczej na razie nie jest chętne do wydania portu komputerowego.

Hidetaka Miyazaki, który reżyserował także Demon’s Souls, Dark Souls, a ostatnio Elden Ring odnosząc się do deweloperów FromSoftware powiedział: „Wiem na pewno, że ci goście chcą portu Bloodborne na PC. Jeśli powiem, że tego chcę, to będę miał kłopoty. Ale nie jest to nic, czemu jestem przeciwny. Oczywiście, jako jeden z twórców Bloodborne, moją osobistą, całkowicie szczerą opinią jest to, że chciałbym, aby więcej graczy mogło się nim cieszyć”.

Zaskakują słowa o lęku, jaki wzbudza w deweloperze mówienie o porcie PC. Czego się boi? Zapewne reakcji Sony, które ma pozostawać czynnikiem blokującym wydanie tej gry na komputerach. Wszystko zależy od Sony, a ten zdaje się porzucił przynajmniej na razie przytoczoną markę, czego dowodzi ankieta wysłana do graczy PlayStation z pytaniem o ich ulubione gry, przy czym nie było wyboru Bloodborne od FromSoftware.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bloodborne trafi na PC? Twórca gry chciałby tego, ale wszystko zależy od jednego czynnika

 0