Boring Phone to klasyczny telefon z klapką od HMD Global, który idzie na przekór trendom

Boring Phone to klasyczny telefon z klapką od HMD Global, który idzie na przekór trendom

Obecnie rynek zdominowany jest przez smartfony. Nie brakuje jednak firm, które chcą się wyróżnić i proponują klasyczne, a do tego nietypowe telefony. Takim modelem jest Boring Phone, który przypomina dawne urządzenia z klapką. Za jego powstanie odpowiada doskonale znany HMD Global.

Boring Phone to klasyczny telefon z klapką, który w niczym nie przypomina dzisiejszych smartfonów, bo nim zresztą nie jest. Za powstanie projektu odpowiadają HMD Global, który wypuszczał smartfony marki Nokia, a teraz odciął się od niej i poszedł własną drogą oraz Heineken, producent piwa. Oprócz Heineken Beer, HMD nawiązało współpracę z bostońską marką streetwearową Bodega. Co ciekawe twórcy określają ten sprzęt jako nudny i faktycznie na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się specjalnie niczym.

Boring Phone to urządzenie nawiązujące do klasycznych telefonów z klapką.

Boring Phone wyposażono w 2,8-calowy wyświetlacz QVGA oraz w zewnętrzny 1,77-calowy ekran służący do prezentowania powiadomień. Telefon umożliwia wykonywanie połączeń oraz pisanie i odbieranie wiadomości SMS za pośrednictwem sieci 2G, 3G i 4G.

Bateria pozwala na działanie sprzętu do tygodnia w trybie czuwania oraz do 20 godzin rozmów. Jest więc klasycznie, gdyż dawne telefony oferowały właśnie taki czas działania. Zastosowano ponadto pojedynczy aparat fotograficzny o rozdzielczości 0,3 megapiksela.

Boring Phone to klasyczny telefon z klapką od HMD Global, który idzie na przekór trendom
 

Nie zabrakło także gniazda słuchawkowego jack 3,5 mm, złącza micro USB oraz radia FM. Jedną rzeczą, która odróżnia Boring Phone od podobnych urządzeń, jest design. Jest przezroczysty, podobnie jak telefony Nothing, ma logo Heinekena i Bodegi, a także zawiera kilka holograficznych naklejek. Urządzenie może być nudne pod względem parametrów technicznych, ale wygląda całkiem fajnie.

Ponieważ jest to sprzęt będący hołdem dla telefonów z przełomu lat 90. i 2000., można na nim grać w Snake'a. Boring Phone nie trafi do masowej sprzedaży, bo wyprodukowanyo zaledwie 5 tysięcy egzemplarzy tego modelu, które będą rozdawane w ramach różnych konkursów. Pierwsze wydarzenie ruszy 18 kwietnia w Mediolanie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Boring Phone to klasyczny telefon z klapką od HMD Global, który idzie na przekór trendom

 0