Brytyjska armia promuje kryptowalutowe oszustwo? Oficjalne konta zhakowane

Brytyjska armia promuje kryptowalutowe oszustwo? Oficjalne konta zhakowane

Brytyjska armia prowadzi śledztwo w sprawie hakerskiego ataku, po tym jak w niedzielę na jej oficjalne konta na Twitterze i YouTube dokonano włamania. Wiadomość o naruszeniu została po raz pierwszy zgłoszona przez Web3 is Going Great. Według bloga włamania dokonano jednocześnie na oba konta, aby promować dwa różne kryptowalutowe scamy.

Oficjalne konto armii brytyjskiej na Twitterze zostało na krótko zmodyfikowane w taki sposób, aby wyglądało jak strona The Possessed, projektu obejmującego kolekcję 10 000 animowanych NFT z ceną minimalną 0,58 Ethereum (około 2733 zł). W tym czasie konto wysłało na Twitterze wiele linków do scamowych stron kryptowalutowych. Możliwe, że atak ck jest częścią szerszej kampanii mającej na celu wykorzystanie niedawnej popularności The Possessed. W sobotę oficjalne konto projektu na Twitterze ostrzegło swoich zwolenników przed innym zweryfikowanym kontem, które zostało podobnie zhakowane w celu promowania oszustwa NFT przy użyciu marki The Possessed.

Oficjalne konto armii brytyjskiej na Twitterze zostało na krótko zmodyfikowane w taki sposób, aby wyglądało jak strona The Possessed.

Na YouTube kanał armii został przerobiony na stronę Ark Invest. Kanał przez dłuższy czas transmitował na żywo filmy, które wykorzystują stare nagrania Elona Muska, Jacka Dorseya i dyrektor generalnej Ark Katie Wood, omawiających kryptowalutę. Klipy zawierają nakładkę promującą oszustwa Bitcoin i Ethereum typu „podwój swoje pieniądze”. Według Web3 is Going Great akcja przyniosła oszustom 1,3 miliona dolarów w maju ubiegłego roku i do tej pory nie wiadomo, kto stoi za atakami.

„Zdajemy sobie sprawę z naruszenia kont wojskowych na Twitterze i YouTube, a dochodzenie jest w toku” – powiedział The Guardian rzecznik armii. „Bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo informacji i rozwiązujemy ten problem. Dopóki śledztwo nie zostanie zakończone, niewłaściwe byłoby dalsze komentowanie”.

Podczas gdy w 2022 r. odnotowano sporo włamań związanych z kryptowalutami, niewiele osób atakowało organizacje rządowe, takie jak armia brytyjska. Do tej pory większość ataków wycelowana była w grupy takie jak Yuga Labs, twórca popularnej kolekcji Bored Ape Yacht Club NFT. W kwietniu oficjalne konto projektu na Instagramie zostało zhakowane w oszustwie phishingowym o wartości 2,4 miliona dolarów. Społeczność Discord BAYC również padła ofiarą dwóch oddzielnych ataków phishingowych w 2022 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Brytyjska armia promuje kryptowalutowe oszustwo? Oficjalne konta zhakowane

 0