Bungie przegrywa w sądzie z twórcami cheatów

Bungie przegrywa w sądzie z twórcami cheatów

Zazwyczaj w procesach sądowych oszuści są na przegranej pozycji i to twórcy danego programu lub gry wygrywają z nimi batalię, ale w tej sprawie jest zgoła odmiennie. Ten przypadek pokazuje, że czasami nawet cheaterzy mogą zwyciężyć.

Sąd federalny w Seattle odrzucił roszczenie Bungie o naruszenie praw autorskich przeciwko autorom oprogramowania służącego do oszukiwania w grach m.in. Destiny 2. Jak informuje serwis TorrentFreak właścicielom strony internetowej AimJunkies sprzedającej tego rodzaju narzędzia np. "Destiny 2 Hacks" zarzucono łamanie praw autorskich, łamanie umowy i bezpodstawne wzbogacenie. Te same zarzuty postawiono również grupie Phoenix Digital Group, a sprawa trafiła na wokandę w czerwcu 2021 roku. Co ciekawe AimJunkies odbił piłeczkę twierdząc, iż programy nie bazują na kodach źródłowych należących do Bungie, w efekcie nie doszło do naruszenia zasad.

Sąd oddalił zarzut o naruszenie praw autorskich przez twórców cheatu do Destiny 2.

Początkowo strony przystąpiły do ​​rozmów ugodowych. AimJunkies usunął cheaty do Destiny 2 ze swojej strony i był gotów do negocjacji. Jednak kiedy Bungie wystąpił o wydanie wyroku zaocznego, podobno bez wcześniejszego ostrzeżenia napięcie wzrosło. AimJunkies postanowił wnieść wniosek o oddalenie oskarżeń Bungie z wyżej wymienionych przyczyn. AimJunkies stwierdził, iż zarzuty deweloperów są niejasne oraz niewystarczające, by mogli domagać się czegokolwiek. Na tę argumentację przystał sędzia Thomas Zilly, który stwierdził, że Bungie nie podało konkretnych przykładów złamania praw autorskich oraz niejasno wyjaśniło sytuację.

Sąd po zapoznaniu się ze stanowiskiem obu stron oddalił więc roszczenie związane z prawami autorskimi. Nie wszystko zostało jednak oddalone, bowiem Zilly przyznał, że ​​oskarżenie Bungie o naruszenie znaku towarowego pozostaje wystarczająco uzasadnione, co oznacza, że ​​sprawa będzie pewnie toczyć się o złamanie tego punktu. Autorzy oprogramowania wykorzystywali frazę „Destiny 2 Hacks” do reklamy produktów. AimJunkies wygrał bitwę, ale nie wojnę i zobaczymy, jak sprawa potoczy się dalej.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bungie przegrywa w sądzie z twórcami cheatów

 0