BWM pokazuje auto zmieniające kolor i kinowy wyświetlacz 8K dla pasażerów

BWM pokazuje auto zmieniające kolor i kinowy wyświetlacz 8K dla pasażerów

Marzył Wam się kiedyś samochód zmieniający kolor, niczym resorak z lat dzieciństwa? A co powiecie na oglądanie filmu w 8K na tylnym siedzeniu auta? BMW zaprezentowało na targach CES 2022 koncept iX Flow z technologią E Ink oraz auto z ekranem Theater Screen, które może spełnić oba te marzenia.

Pokazany na targach prototyp BMW iX Flow opiera się na technologii E Ink, znanej głównie e-czytników. E Ink zawiera miliony mikrokapsułek, które mają mniej więcej taką samą grubość, jak średnica ludzkiego włosa. Według BMW: „Pobudzona sygnałami elektrycznymi technologia elektroforetyczna przenosi na powierzchnię różne pigmenty, powodując, że powłoka nabiera pożądanego zabarwienia”.

Pokazany na targach prototyp BMW iX Flow, który zmienia kolor, opiera się na technologii E Ink, znanej głównie e-czytników.

BMW iX Flow ma zachęcać do artystycznej ekspresji. Stella Clarke, szefowa projektu BMW iX Flow, zauważyła, że ​​ta technologia „… daje kierowcy swobodę wyrażania różnych aspektów jego osobowości, a nawet radości ze zmian na zewnątrz…” Biel, czerń i szarość to jedyne dostępne kolory na tę chwilę, ale BMW planuje co roku dodawać „nowe warianty”. Ta technologia może również potencjalnie zwiększyć wydajność. BMW argumentowało, że biały lub jaśniejszy pojazd będzie odbijał więcej światła i zapewniał niższą temperaturę pojazdu. Natomiast pojazdy o ciemniejszym kolorze pomogą utrzymać wyższą temperaturę.

Te zmieniające kolor pojazdy nie są obecnie dostępne w sprzedaży i nie ma pewności, czy kiedykolwiek będą. BMW nie podało na razie żadnych dodatkowych szczegółów. Tylko czas pokaże, czy ta technologia będzie działać zgodnie z obietnicą, o ile BMW iX Flow kiedykolwiek trafi na rynek.

BMW zaprezentowało również swój pojazd „Theater Screen”. Ten oferuje 31-calowy wyświetlacz panoramiczny zjeżdżający z sufitu, aby umilić czas pasażerów na tylnych siedzeniach. Ekran ma rozdzielczość 8K, może odtwarzać treści w proporcjach 16:9, 21:9 i 32:9, a także ma łączność 5G i wbudowaną usługę Amazon Fire TV. Być może najbardziej imponującym aspektem ekranu kinowego są elementy towarzyszące trybowi kinowemu. „Rolety przeciwsłoneczne na szyby boczne i szybę tylną są zamknięte, a oświetlenie otoczenia z tyłu pojazdu przyciemnione” po całkowitym opuszczeniu szyby. Z kolei Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System zapewnia „niezwykle high-endowe i wieloaspektowe wrażenia dźwiękowe” - czytamy w komunikacie.

BWM pokazuje auto zmieniające kolor i kinowy wyświetlacz 8K dla pasażerów

Nie ujawniono jeszcze, kiedy można będzie kupić pojazdy z ekranem kinowym ani ile będą kosztować. Jednak BMW zasugerowało, że będą one dostępne w luksusowej serii 7. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: BWM pokazuje auto zmieniające kolor i kinowy wyświetlacz 8K dla pasażerów

 0