Bykski wprowadza chłodzenie wodne dla GeForce RTX 3090 i RTX 3080 w wersjach FE i referencyjnych

Bykski wprowadza chłodzenie wodne dla GeForce RTX 3090 i RTX 3080 w wersjach FE i referencyjnych

Bykski jest w chwili obecnej prawdopodobnie jedynym producentem bloków wodnych, który zaprezentował zarówno referencyjne, jak i niestandardowe projekty dla kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3090 i GeForce RTX 3080. Większe marki, takie jak EKWB i Alphacool, produkują obecnie bloki wodne dla referencyjnego projektu PCB, który różni się od kart Founders Edition, ale Bykski jest gotowy z obydwoma wariantami, by zadowolić wszystkich entuzjastów chłodzenia cieczą. Nowe modele to N-RTX3090FE-X / N-RTX3080FE-X dla kart graficznych Founders Edition GeForce RTX 3090 i RTX 3080, które są wyposażone w PG133 PCB, podczas gdy modele referencyjne otrzymają bloki wodne w postaci N-RTX3090- X / N-RTX3080-X. Bykski oferuje swoje bloki wodne zarówno w wersjach miedzianych (niklowanych), jak i akrylowych.

Bykski jest w chwili obecnej prawdopodobnie jedynym producentem bloków wodnych, który zaprezentował zarówno referencyjne, jak i niestandardowe projekty dla kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3090 i GeForce RTX 3080.

Bloki wodne Bykski wykorzystują gwinty G1/4 do połączenia z customową pętlą i są wyposażone w podświetlenie LED RGB. Standardowy wariant projektu referencyjnego, który wykorzystuje PCB PG132, pojawił się już m.in. na Aliexpress. Konstrukcja referencyjnej płytki PCB jest nieco inna niż w przypadku Founders Edition. Z chińskiej witryny można wyczytać kilka dodatkowych informacji, takich jak struktura mikrokanałów z kanalikami 0,5 mm, które mają oferować zwiększony przepływ cieczy, dla szybszego odprowadzania ciepła z GPU, VRAM i VRM. Podstawa bloku wykonana jest z miedzi T2 o wysokiej czystości o współczynniku przewodnictwa cieplnego 401 W/mK.

Dla modderów przygotowano bloki z podświetleniem RGB, które można wpiąć do płyty głównej za pomocą złącza 5V / 12V RBW / RGB. Taśma jest zgodna z funkcjami synchronizacji RGB wszystkich producentów. Bloki wodne są również dostarczane z poręcznym pilotem, który umożliwia regulację diod LED na pasku. Większość specyfikacji dla wersji miedzianej i akrylowej jest zbliżona, ale ceny są nieco inne. Akrylowy blok wodny kosztuje około 85 USD, a wariant miedziany (niklowany) 105 USD. Producent oferuje również backplate za dodatkowe 27 USD. W sprzedaży pojawi się również moduł z wyświetlaczem LCD, jednak nie wiadomo, czy będzie on wyświetlał tylko informacje, czy pozwoli choćby na przełączanie między trybami pracy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bykski wprowadza chłodzenie wodne dla GeForce RTX 3090 i RTX 3080 w wersjach FE i referencyjnych

 0