Były ekspert AMD w dziedzinie Ray Tracingu dołącza do Qualcomma. Będzie pracował przy GPU Adreno

Były ekspert AMD w dziedzinie Ray Tracingu dołącza do Qualcomma. Będzie pracował przy GPU Adreno

Qualcomm zatrudnił specjalistę od Ray Tracingu, który pomoże przy funkcjach DX12.2 oraz GPU Adreno. Firma widocznie zdaje sobie sprawę, że układy graficzne chipów Snapdragon X potrzebują ulepszeń.

 

Wejście Qualcomma na rynek komputerów mobilnych z Windowsem to dopiero początek przygody. Firmę czeka jeszcze sporo pracy, aby zwiększyć konkurencyjność względem chipów x86. Jedną z rzeczy, które Qualcomm musi i widocznie zamierza poprawić jest wydajność GPU. Procesory Snapdragon X (dla komputerów) nie powalają wydajnością zintegrowanej grafiki. Ciężko na razie więc myśleć o gamingowych notebookach ze Snapdragonem.

Zespół Qualcomma pracujący nad grafiką Adreno wzmocni teraz specjalista od Ray Tracingu, który doświadczenie zbierał w AMD.

Zespół Qualcomma pracujący nad grafiką Adreno wzmocni teraz specjalista od Ray Tracingu, który doświadczenie zbierał w AMD. Paritosh Kulkarni poinformował w krótkim wpisie na portalu X, że dołącza teraz do teamu Qualcomm DXR  prototypującego sterowniki. Kulkarni napisał, że jego rolą będzie pomoc przy funkcjach DX12.2, takich jak mesh shaders czy DXR. Co więcej były ekspert w AMD będzie też współpracował z zespołem GPU na poprawą układów graficznych Adreno.

Wygląda zatem na to, że w przyszłości możemy oczekiwać poprawy chipów Snapdragon w kwestii GPU. Z ulepszeń zapewne skorzystają nie tylko chipy dla komputerów pod Windowsem, ale również smartfony.

Premierowe testy pokazały, że seria Snapdragon X wypada bardzo dobrze pod kątem wydajności ogólnej oraz użycia energii. Jej słabym punktem pozostaje wydajność grafiki Adreno. Problemem jest też sama emulacja gier. Z biegiem czasu Qualcomm zapewne upora się z tymi bolączkami. Kluczem do sukcesu w kwestii gier może być spopularyzowanie komputerów ze Snapdragon X przez co twórcy chętniej będą tworzyli produkcje z natywną obsługą chipów ARM.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były ekspert AMD w dziedzinie Ray Tracingu dołącza do Qualcomma. Będzie pracował przy GPU Adreno

 0