Były szef marketingu Xbox: Nie ma szans, by PS5 kosztowało powyżej 500 USD

Były szef marketingu Xbox: Nie ma szans, by PS5 kosztowało powyżej 500 USD

Kilka dni temu byliśmy świadkami ogromnego, transmitowanego na żywo wydarzenia, które ujawniło projekt PlayStation 5, kontrolery i wiele gier, które pojawią się na nowej konsoli. Niestety jednym z największych pytań, które wciąż pozostaje bez odpowiedzi, jest cena, jaką ustali Sony za swój produkt. Biorąc pod uwagę, że zarówno Microsoft, jak i Sony obiecują ogromny skok technologiczny konsol nowej generacji, wszyscy zastanawiają się, jak wysoko ten postęp zostanie wyceniony. Swoimi przemyśleniami w tym temacie postanowił się podzielić były szef marketingu Xbox, Albert Penello, który z ogromnym przekonaniem o słuszności swoich słów napisał na Twitterze: "nie ma mowy, żeby ta konsola przekroczyła 499 $".

Albert Penello, były szef działu marketingu odpowiedzialny za takie produkty jak Xbox, Xbox 360 i Xbox One, uważa, że PlayStation 5 nie będzie kosztować powyżej 500$. 

Wierzę w powiedzenie "nigdy nie mów nigdy". Ale muszę powiedzieć nigdy. Nie ma mowy, żeby ta konsola kosztowała ponad 499 USD - napisał w weekend Albert Penello na swoim Twitterze. Jako osoba odpowiedzialna za marketnig takich produktów jak Xbox, Xbox 360 i Xbox One, Penello z pewnością jest wystarczająco kompetentną osobą do komentowania obecnej sytuacji. Twierdzi on również, że to własnie cena zdecyduje o tym, kto będzie zwycięzcą next-genowej wojny konsolowej.

W tej generacji cena może być najważniejszym wskaźnikiem sukcesu. Może nawet ważniejszym niż  gry na wyłączność. Nigdy nie było bardziej rozbieżnego zestawu specyfikacji, funkcji i punktów cenowych, które myślę, że zobaczymy na tej generacji. To będzie fascynujące. Ktoś powinien napisać książkę" - dodał Albert Penello w kolejnym wpisie. Sony już wcześniej miało problemy z ceną, kiedy PS3 pojawiło się w mocno wygórowanej kwocie 599 USD. Co jednak ciekawe, nawet przy tak wysokiej cenie Sony wciąż poniosło straty na każdej konsoli. Można na tej podstawie stwierdzić, że Sony nie będzie chciało popełnić tego samego błędu. Jedne z wcześniejszych doniesień mówiły, że PS5 będzie kosztować między 450 a 500 USD, co się pokrywa z przypuszczeniami Penello.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były szef marketingu Xbox: Nie ma szans, by PS5 kosztowało powyżej 500 USD

 0