ByteDance rozważa sprzedaż TikTok po oskarżeniach ze strony USA

ByteDance rozważa sprzedaż TikTok po oskarżeniach ze strony USA

ByteDance spółka, do której należy TikTok analizuje dostępne metody rozwiązania problemów związanych z domniemanymi zarzutami dotyczącymi wpływania na bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że niedawno Marynarka Wojenna USA zablokowała możliwość instalacji cieszącej się sporą popularnością aplikacji do udostępniania wideo na należących do władz urządzeniach. Poinstruowano więc pracowników Marynarki Wojennej, aby nie sięgali po przytoczone oprogramowanie lub usunęli je z posiadanego służbowego sprzętu w przeciwnym razie utracą dostęp do intranetu Marynarki Wojennej. Dodatkowo przeciwko firmie toczy się kilka postępowań sądowych dotyczących m.in. stosowania cenzury politycznej. W obliczu tej sytuacji ByteDance może nawet pozbyć się TikTok.

ByteDance rozważa kilka opcji mających rozwiązać problem z oskarżeniami dotyczącymi TikTok. Jednym z nich jest sprzedaż popularnej aplikacji.

Według raportu sprzedający pakiet większościowy w TikTok mogliby liczyć na sumę w wysokości około 10 miliardów dolarów. Ta analiza pojawiła się zaraz po tym, gdy w bieżącym roku wartość aplikacji wzrosła zyskując popularność w skali globalnej. Kilka agencji informacyjnych potwierdziło też, że przedsiębiorstwo jest aktualnie jednym z najcenniejszych startupów na świecie. Niestety nie brak opinii, iż trwające napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami zagrażają jego działalności oraz ewentualnym dalszym wzrostom. Inną opcją niż sprzedaż rozważaną przez macierzystą firmę jest również od oficjalnego zaprzeczenia stawianym przez Amerykanów zarzutom.

Jednak gdyby doszło do czarnego scenariusza ByteDance najpewniej sprzedałoby swoje udziały takim inwestorom jak SoftBank lub Sequoia Capital, które były przychylne aplikacji praktycznie od samego jej istnienia. Oczywiście nie wiemy, czy do rozwiązania polegającego na pozbyciu się pakietu kontrolnego rzeczywiście dojdzie. ByteDance może zawsze przemilczeć całą sprawę, aczkolwiek w obliczu oskarżeń czy pytań społeczności jest to arcytrudna sztuka.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ByteDance rozważa sprzedaż TikTok po oskarżeniach ze strony USA

 0