Call of Duty: Black Ops Cold War na pełnoprawnej prezentacji. Gra będzie droższa na next-genach

Call of Duty: Black Ops Cold War na pełnoprawnej prezentacji. Gra będzie droższa na next-genach

Po licznych przeciekach Call of Duty: Black Ops Cold War w końcu doczekało się pełnoprawnej prezentacji. Najlepiej sprzedająca się seria w historii Call of Duty powraca w bezpośredniej kontynuacji oryginalnego Black Ops i trafi na aktualną oraz nową generację konsol (a także PC poprzez Battle.net) i zadebiutuje na rynku 13 listopada, a wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X zostaną wydane po 13 listopada, w zależności od konsumenckiej daty premiery obu konsol. Jest to bezpośrednia kontynuacja oryginalnego Black Ops, osadzona na początku lat 80. XX wieku. Black Ops Cold War przenosi na więc w czasy Zimnej Wojny, gdzie oprócz kampanii fabularnej gra wprowadzi arsenał broni i wyposażenia z tego okresu do rozgrywki wieloosobowej oraz zupełnie nowe doświadczenia w kooperacyjnym trybie Zombie. Za tegoroczną odsłonę CoD odpowiadają Treyarch i Raven Software.

Call of Duty: Black Ops Cold War trafi na aktualną oraz nową generację konsol (a także PC poprzez Battle.net) i zadebiutuje na rynku 13 listopada.

Call of Duty: Black Ops Cold War nie wprowadzi żadnej rewolucji w ramach serii i z zaprezentowanego zwiastuna wynika, że otrzymamy typowy dla serii Black Ops styl, który łączy elementy popkultury z lat 80. z konspiracyjną fabułą, gdzie oszustwa i podstęp są normą, przeniesioną do wciągającej kampanii dla pojedynczego gracza. W tej kontynuacji oryginalnego Call of Duty: Black Ops gracze napotykają historyczne postacie, walcząc w najbardziej rozpoznawalnych miejscach globu, takich jak Berlin Wschodni, Turcja, Wietnam, Moskwa z czasów radzieckich i nie tylko. Jako elitarni agenci, gracze próbują zmienić trwający od dziesięcioleci stan rzeczy, podążając tropem mrocznej postaci o kryptonimie Perseusz, której misją jest zdestabilizowanie globalnej równowagi sił i zmiana biegu historii. Tytuł oferuje wsparcie rozgrywki międzyplatformowej na sprzętach obecnej i przyszłej generacji, dodając do tego łączoną progresję we wszystkich trybach. Call of Duty: Black Ops Cold War będzie również oferować system Karnetu Bojowego i zapewni stały przypływ darmowej zawartości po premierze, w tym mapy i tryby gry wieloosobowej, nowe doświadczenia w trybie Zombie oraz obszerny harmonogram wydarzeń społecznościowych w grze.

Już 9 września na Twitch.tv/CallofDuty doczekamy się zaś prezentacji rozgrywki wieloosobowej w Black Ops Cold War. Tytuł ten będzie również wspierać i rozwijać szalenie popularne Call of Duty: Warzone. Black Ops Cold War zawiera funkcje progresji wspólne z Warzone, dodając do tego zupełnie nowe elementy ekwipunku, których można używać zarówno w Black Ops Cold War, jak i w Warzone. Gracze ponadto nadal będą mieli dostęp do całej swojej zawartości z Call of Duty: Modern Warfare, w tym zdobytych wcześniej operatorów i schematów broni. Gracze, którzy zamówią lub kupią w przedsprzedaży wybrane cyfrowe wersje Call of Duty: Black Ops Cold War, natychmiastowo odblokują cyfrowe nagrody, w tym operatora Black Ops Franka Woodsa w grze Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Modern Warfare i uzyskają wczesny dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego Call of Duty: Black Ops Cold War. Data startu otwartej bety zostanie ogłoszona wkrótce.

Na koniec jeszcze garść mniej pozytywnych informacji dla osób, które przymierzają się pod next-genową wersję Call of Duty: Black Ops Cold War, bo będą one musiały zapłacić za nią więcej. Activision poszło bowiem drogą Take-Two i wyceniło nowe CoD na PS5 i Xbox Series X na 70 USD (10 USD więcej niż na obecnej generacji). Co prawda wydawca nazywa to „Cross-Gen Bundle” ponieważ wersja ta jest wstecznie kompatybilna z obecną generacją, ale biorąc pod uwagę, że nie możemy kupić innej edycji na next-geny, to jest to nic innego jak tylko marketingowa sztuczka, która ma na celu tłumaczyć wyższą cenę. Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się na fizyczne wydanie gry na obecną generację, to będziemy mogli dokonać upgrade z PS4 do PS5 za dodatkowe 10 USD, ale takiej ścieżki upgrade’u zdają się nie mieć osoby, które postawią na wersję na Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops Cold War na pełnoprawnej prezentacji. Gra będzie droższa na next-genach

 0