Call of Duty doczeka się nietypowej odsłony. Shooter trafi na nasze stoły

Call of Duty doczeka się nietypowej odsłony. Shooter trafi na nasze stoły

Gry planszowe w ostatnich latach przeżywają szybki rozkwit i choć wciąż jest to bardzo niszowa branża w porównaniu do gier wideo, to jednak jej szybki rozwój powoduje coraz większe zainteresowanie gigantów. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej planszówek opartych o znane i popularne serie gier wideo.

W ostatnich latach otrzymaliśmy naprawdę mnóstwo gier planszowych, bazujących na grach wideo i wystarczy wspomnieć tylko o This War of Mine, Frostpunk, Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, Wiedźmin: Stary Świat czy zmierzające właśnie na Kickstartera Apex Legends. Teraz okazuje się, że do tego grona wkrótce dołączy jedno z najpopularniejszych IP na rynku, czyli Call of Duty. 

W ostatnich latach otrzymaliśmy naprawdę mnóstwo gier planszowych, bazujących na grach wideo.

Activision nawiązało współpracę z wydawcą gier planszowych Arcane Wonders, wraz z Genuine Entertainment i Evolution, aby stworzyć grę Call of Duty: The Board Game. Ta trafi na Kickstartera jesienią tego roku, ale raczej nie ma wątpliwości, że projekt ten się ufunduje, pytanie brzmi raczej, ile milionów dolarów uzbiera.

Call of Duty: The Board Game ma być mieszanką dynamicznej walki, strategii i planowania taktycznego. Jednak film zapowiadający, który przywodzi na myśl logo produkcji Marvel Studios, nie pokazuje nawet fragmentu gry czy jej komponentów. Spodziewać możemy się jednak ładnie wykonanych figurek, które są praktycznie obowiązkowe w tego typu kickstarterowych planszówkach. 

Na razie wiemy jedynie, że wcielimy się żołnierzy i będziemy walczyli z przeciwnikami za pomocą umiejętności bojowych i różnorodnej broni. Arcane Wonders obiecuje, że do wyboru będzie wiele scenariuszy i trybów rozgrywki, a akcja toczy się na kilku mapach z gier Call of Duty. Mamy więc nadzieję, że pojawi się tu możliwość zarówno gry kooperacyjnej, jak i rywalizacyjnej, a zapewne nie zabraknie też trybu solo. 

Arcane Wonders to uznany wydawca na rynku gier planszowych, więc liczymy na wysokiej jakości produkt, który nie będzie jedynie odcinał kuponów od znanej marki. Firma nie słynie jednak z nadmiernie skomplikowanych gier, więc jeśli przejadło się Wam już Wsiąść do pociągu lub Catan, to planszowe Call of Duty może być kolejnym krokiem w świecie planszówek. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty doczeka się nietypowej odsłony. Shooter trafi na nasze stoły

 0