Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostrzeżony w bazie PEGI

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostrzeżony w bazie PEGI

Po sukcesie odniesionym przez remaster Call of Duty: Modern Warfare, Activision przyznało, że w przyszłości chce odświeżyć także inne starsze odsłony tej popularnej serii. Niestety dotychczas wydawca nie zdradził zbyt wiele o swoich planach, aczkolwiek dzięki najnowszemu przeciekowi o sprawie wiemy już nieco więcej. Do bazy europejskiego systemu oceniania PEGI na moment trafiła karta Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, co raczej tylko potwierdza, iż gra pomimo braku oficjalnego potwierdzenia ze strony Activision rzeczywiście powstaje. Docelową platformą w tej chwili pozostaje wyłącznie PlayStation 4, aczkolwiek nie stanowi to większego zdziwienia, ponieważ w przypadku wybranych elementów związanych z Call of Duty Sony może otrzymać czasową ekskluzywność. Powstanie wersji na pozostałe platformy sprzętowe, czyli PC i Xbox One, to zaś tylko kwestia czasu.

Odświeżona edycja Call of Duty: Modern Warfare 2 trafiła do bazy PEGI.

 

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostrzeżony w bazie PEGI

Wszystko wskazuje też na to, iż Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostanie tylko kampanię fabularną, a tym samym zostanie pozbawione pełnoprawnego trybu wieloosobowego. To tyle, co aktualnie wiemy o tej produkcji i niestety termin zapowiedzi czy nawet premiery to wielka niewiadoma. Liczymy jednak, że Activision nie będzie się ociągać i w miarę szybko potwierdzi istnienie odświeżonego tytułu. Przy okazji nie wiemy również, na jaki model dystrybucji zdecyduje się wydawca. Pamiętamy, że Modern Warfare Remastered początkowo stanowiło dodatek do wydanego trzy lata temu Call of Duty: Infinite Warfare, z kolei dopiero jakiś czas później podjęto decyzję o oddzielnym wydaniu. Istnieje możliwość, że tu zaplanowano identyczny scenariusz i wówczas remaster najpewniej pojawiłby się wraz z tegoroczną odsłoną popularnej strzelanki.

Czy jednak tak będzie, przekonamy się w przyszłości. Należy pamiętać, iż okresowe odświeżanie dawnych dobrze kojarzonych przez fanów gier nie dziwi, ponieważ wydawcy często upatrują w tym szansy dodatkowego zarobku poza dystrybucją najnowszych propozycji dla graczy. Co ciekawe, komercyjny sukces dotyczy nie tylko Call of Duty, ale także innych produkcji, na przykład Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, który trafił na półki sklepowe na chwilową wyłączność dla PS4 w czerwcu 2017 roku i równo rok później w 2018 na komputery, Xbox One oraz Nintendo Switch. Według niedawnych statystyk gra sprzedała się w łącznej liczbie aż 10 milionów egzemplarzy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostrzeżony w bazie PEGI

 0