Call of Duty: Modern Warfare 3 trafi na PS4 i Xbox One? Znamy odpowiedź

Call of Duty: Modern Warfare 3 trafi na PS4 i Xbox One? Znamy odpowiedź

Call of Duty: Modern Warfare 3 zostało zapowiedziane na PC i PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Wydanie na konsole poprzedniej generacji nie było wcale pewne, ale teraz poznaliśmy odpowiedź czy strzelanka trafi na PS4 i Xbox One.

Call of Duty: Modern Warfare 3 trafi także na PS4 i Xbox One

Po miesiącach spekulacji Activision Blizzard zapowiedziało Call of Duty: Modern Warfare 3, czyli kolejny reboot wieńczący popularną trylogię. Od początku wiadomo było, że gra trafi na komputery i konsole PS5 oraz Xbox Series X/S, aczkolwiek wydanie wersji na old-geny nie było takie przesądzone. Tym bardziej że niedawno pojawiło się zamieszanie sugerujące pominięcie konsol poprzedniej generacji. Activision potwierdziło serwisowi IGN, że Call of Duty: Modern Warfare 3 rzeczywiście zostanie wydane także na PS4 i Xbox One.

Activision Blizzard potwierdziło, że wbrew spekulacjom Modern Warfare 3 trafi także na PlayStation 4 i Xbox One.

Call of Duty: Modern Warfare 3 ukaże się 10 listopada 2023 roku. Pełna prezentacja tytułu nastąpi 17 sierpnia. Przed debiutem czekają nas testy gry, które powinny odbyć się na PlayStation 4/5 w dniach 6-10 października, z kolei później od 12 do 16 października będzie miała miejsce druga tura testów również dla graczy z PC oraz konsol Xbox One i Xbox Series X/S.

Obecnie oficjalny harmonogram nie jest znany tak samo jak cena poszczególnych edycji MW3. Jednak zapewne zostanie utrzymana cena Modern Warfare 2 z zeszłego roku, który na dzień dobry na PC kosztuje w zwykłej wersji 349 złotych, zaś za Vault Edition należy zapłacić 459 zł. Ceny na konsolach są niestety jeszcze wyższe.

Modern Warfare 3 rozwijany aż przez 7 studiów deweloperskich

Warto przypomnieć, iż Call of Duty 2023 był początkowo pomyślany jako duże rozszerzenie (zapewne też płatne) do MW2, ale projekt rozrósł się do takiej skali, iż Activision Blizzard zdecydowało wydać go oddzielnie jako Modern Warfare 3.

Co ważne nad produkcją czuwa aż 7 studiów deweloperskich, jednak główną pieczę sprawuje Sledgehammer Games, a nie Infinity Ward, które stworzyło tę markę i przygotowało ubiegłoroczny Modern Warfare 2. Choć firma również pozostaje w jakimś stopniu zaangażowana w prace. Oprócz niej na liście są Beenox, Raven Software, High Moon Studios, Treyarch oraz Demonware. Każdy zespół przygotowuje inny element układanki. Czy takie rozdzielenie tytuły na tyle ekip zda rezultat? Istnieje obawa, że nie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare 3 trafi na PS4 i Xbox One? Znamy odpowiedź

 0