Call of Duty: Modern Warfare bije rekordy i zarobiło 600 mln USD w trzy dni

Call of Duty: Modern Warfare bije rekordy i zarobiło 600 mln USD w trzy dni

Call of Duty: Modern Warfare zbiera przeważne bardzo dobre oceny od recenzentów i widać, że nie tylko oni byli spragnieni powrotu do starszej formuły serii i przywrócenia kampanii fabularnej. Gra okazała się być także ogromnym komercyjnym sukcesem, czym nie omieszkał pochwalić się wydawca. Activision zdradziło, że jest to najlepiej sprzedająca się gra premium obecnego roku. Co więcej, firma podaje także, że ta odsłona Call of Duty uzyskała najlepszy w historii wynik sprzedaży na platformie PC, a ustanowiła także rekord Activision pod względem cyfrowej sprzedaży w pierwszych dniach. Call of Duty: Modern Warfare wygenerowało w pierwszych trzech dniach aż 600 mln USD i choć zapewne nie uda się tu pobić rekordu serii pod względem liczby sprzedanych kopii, który należy do Call of Duty: Modern Warfare 3 (30,71 mln egzemplarzy), to widać jednak, że takiego kierunku oczekiwali fani.

Activision zdradziło, że Call of Duty: Modern Warfare  jest najlepiej sprzedająca się gra premium obecnego roku.

Bobby Kotick, czyli dyrektor generalny Activision Blizzard, nie omieszkał porównać Call of Duty: Modern Warfare do wyników uzyskanych przez film Joker, ponieważ nowy CoD wygenerował ponad dwukrotnie więcej przychodów w premierowym weekendzie. Prezes Activision, Rob Kostich, w międzyczasie zdradził zaś, że w pierwszych trzech dniach nowy Modern Warfare miał więcej graczy i całkowitej liczby godzin rozgrywki niż jakiekolwiek inne Call of Duty w ostatnich sześciu latach. „Co ważniejsze, nasi gracze świetnie się bawią” - dodał Kostich. Trzeba przyznać, że oceny graczy zdają się potwierdzać tę opinię, choć część osób narzekała na pewne problemy, np. ze słabo rozmieszczonymi pozycjami odradzania w mutliplayerze.

Call of Duty: Modern Warfare zaliczyło też kilka mniej znaczących rekordów. Jest to gra z największą liczbą kopii kupionych w przedsprzedaży w historii PS4. Na pozytywny odbiór najnowszej odsłony flagowej serii shooterów Activision ma niewątpliwie wpływ także przywrócenie kampanii fabularnej, której zabrakło w Black OPS IV. Tym bardziej, że ta w Modern Warfare jest naprawdę dobrze zrealizowana i tradycyjnie dla CoD jest bardzo dynamiczna i efektowna (oraz krótka). Poza tym, wiele osób po bardziej futurystycznych odsłonach, z dużym entuzjazmem przyjęło powrót do podserii Modern Warfare, która stawia na współczesny klimat. A Wy mieliście już okazję zagrać w Call of Duty: Modern Warfare? Dajcie znać w komentarzach.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare bije rekordy i zarobiło 600 mln USD w trzy dni

 0