Call of Duty: Modern Warfare wygenerował w 2020 roku prawie 2 mld dolarów. Jak wypadają inne gry?

Call of Duty: Modern Warfare wygenerował w 2020 roku prawie 2 mld dolarów. Jak wypadają inne gry?

Reboot Call of Duty: Modern Warfare był dla Activision Blizzard strzałem w dziesiątkę, ponieważ gra spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy, co potwierdzają statystyki za 2020 rok. Według raportu SuperData wymieniona produkcja wygenerowała najwięcej przychodu w segmencie gier premium na poziomie 1,913 miliarda dolarów (swoją cegiełkę dołożył również Warzone). Kwota ta obejmuje zarówno kupno pełnej wersji, jak i wpływy z karnetów bojowych w tym całego systemu mikrotransakcji. Chociaż sam Modern Warfare radził sobie bardzo dobrze, to jednak ważnym impulsem było dla serii pojawienie się darmowego battle royala, który w pierwszych miesiącach przyciągnął tłumy użytkowników, a i do dziś nie ma prawa narzekać na serwerowe pustki. Warto wspomnieć, iż w Warzone zagrało przeszło 85 milionów osób, zaś ów rezultat przebija, chociażby osiągnięcie Apex Legends.

Według raportu SuperData Call of Duty: Modern Warfare wygenerował w 2020 roku przychód na poziomie 1,913 miliarda dolarów.

Call of Duty: Modern Warfare wygenerował w 2020 roku prawie 2 mld dolarów. Jak wypadają inne gry?

Pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała natomiast najnowsza odsłona serii Black Ops Cold War, która również jest rebootem i została odebrana całkiem pozytywnie generując w okresie od listopada do grudnia 2020 roku 678 milionów dolarów przychodu. Miesiąc temu strzelanka doczekała się ponadto integracji z Warzone. Tutaj warto wspomnieć, że gracze Modern Warfare narzekają na ich zdaniem zbyt nachalne reklamy najnowszego epizodu Call of Duty. Niektórych irytują pojawiające się banery Call of Duty: Black Ops Cold War na ekranach ładowania, ale jeszcze bardziej deweloperzy przesadzili w przypadku przepustki bojowej, której zakup nie jest opłacalny w sytuacji, gdy zostaliśmy przy Modern Warfare, bowiem odblokowane przedmioty w ramach kolejnych poziomów karnetu bojowego można wykorzystać tylko w najnowszym Call of Duty lub darmowym battle royale Warzone.

Wracając jeszcze do zestawienia SuperData, to drugą lokatę najbardziej dochodowych gier 2020 roku zajęła FIFA 20, która mimo krytyki pewnej grupy graczy generuje Electronic Arts niemały przychód - 1,083 mld dolarów. Podium zamyka Grand Theft Auto V - 911 milionów dolarów, a na czwartej pozycji znalazło się NBA 2K21 - 889 mln dolarów. Swoją cegiełkę do sukcesu wydawców w zakończonym niedawno roku zapewne dołożyła też pandemia COVID-19 wymieniana niemal we wszystkich podsumowaniach branżowych. Niewątpliwie konieczność domowej izolacji szczególnie w okresie wiosennym skłoniła niektórych graczy do wydatków na gry czy związane z nimi mikropłatności stanowiące motor napędowy niejednego tytułu free-to-play.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare wygenerował w 2020 roku prawie 2 mld dolarów. Jak wypadają inne gry?

 0