Call of Duty: Modern Warfare z opcją odinstalowywania wybranych trybów na PC

Call of Duty: Modern Warfare z opcją odinstalowywania wybranych trybów na PC

Call of Duty: Modern Warfare od dłuższego czasu testuje lojalność fanów marki na PC, rozrastając się na ich dyskach do niebotycznych rozmiarów. Ci niejednokrotnie zmuszeni byli wybierać pomiędzy ostatnią odsłoną CoD a zainstalowaniem lub przeniesieniem z szybkiego SSD na wolny HDD innych gier. By uzmysłowić sobie skalę problemu wystarczy wspomnieć, że wraz z aktualizacją Season 6 rozmiar instalacji Call of Duty: Modern Warfare przekroczył już 250 GB, przez co gra przestała mieścić na popularnych nośnikach w tym rozmiarze. Co gorsze, problem był bardziej dotkliwy dla osób, które zdecydowały się na zakup całej gry wraz z kampanią, kooperacją i trybami multiplayer niż w przypadku graczy, którzy postawili jedynie na Warzone, czyli sieciowy wariant free-to-play. 

Call of Duty: Modern Warfare na PC w końcu umożliwi im odinstalowanie poszczególnych trybów, zwalniając tym samym dużo miejsca na dysku.

Na domiar złego nawet konsolowcy mieli tu łatwiej, gdyż na PS4 i Xbox One gra umożliwia odinstalowanie poszczególnych modułów, zatrzymując jedynie te, w które obecnie gramy. Z racji tego, że pecetowa wersja dostępna jest wyłącznie na launcherze Battle.net, który nie pozwala na tego typu funkcję, gracze na tej platformie zmuszeni byli trzymać jednoosobową kampanię na dysku, pomimo faktu, że w ogóle do niej już nie wracali, a tryby multiplayer nieustannie się rozrastały. Na szczęście twórcy w końcu postanowili coś z tym zrobić i najnowsza aktualizacja Call of Duty: Modern Warfare może dla wielu użytkowników blaszaków okazać się najbardziej przydatną, gdyż idąc śladami konsolowego wydania, w końcu umożliwi im odinstalowanie poszczególnych trybów, zwalniając tym samym dużo miejsca na dysku.

Call of Duty: Modern Warfare - rozmiar gry przekroczył już 250 GB

Jak napisał Paul Haile, dyrektor ds. produkcji Modern Warfare, na swoim Twitterze, najnowszy patch powinien umożliwić nam odinstalowanie konkretnych trybów gry w jej pecetowej wersji. Aktualizacja oznaczona numerem 1.28 powinna być już dostępna dla wszystkich zainteresowanych, więc warto sprawdzić, czy posiadacie już stosowną funkcję w grze. Czyżby więc Activision chciało się upewnić, że mamy wystarczająco dużo miejsce na kolejną odsłonę serii, czyli Call of Duty: Black Ops Cold War? Ciekawe, czy tutaj również pobity zostanie rekord rozmiaru instalacji i czy Black Ops Cold War na PC od początku oferować będzie możliwość odinstalowania poszczególnych trybów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare z opcją odinstalowywania wybranych trybów na PC

 0