Call of Duty: Warzone - cheaterzy coraz częściej korzystają z narzędzia, które nie wymaga celowania

Call of Duty: Warzone - cheaterzy coraz częściej korzystają z narzędzia, które nie wymaga celowania

Oszuści w Call of Duty: Warzone coraz częściej korzystają z narzędzia o nazwie Silent Aim. Program jest łatwiejszy w użyciu od aimbota, ponieważ wystarczy po prostu patrzeć się w kierunku przeciwnika i naciskać przycisk odpowiedzialny za strzał. Co gorsza, nawet jeśli ktoś celuje w bok lub w ziemię, to gra odczytuje to jako trafienie w oponenta. Sama aplikacja nie stanowi rewolucji i stanowi rozwinięcie koncepcji dobrze znanego aimbota. Potrafi jednak napsuć krwi uczciwym graczom może nawet bardziej niż wcześniejszy hack. Dodatkowo Silent Aim wedle dostępnej informacji wydaje się łatwiejszy w użyciu, a także trudniejszy do wykrycia. Do sieci trafiły nagrania prezentujące cheaterów w akcji i widać na nich, że w normalnych warunkach ciężko byłoby oddać precyzyjny strzał.

Silent Aim umożliwia trafienie w przeciwnika nawet gdy w niego nie celujemy.

Przykładowo na jednym wideo gracz wyeliminował przeciwnika w ekspresowym tempie, chociaż normalnie kule nie mogły trafić lecącego na spadochronie zawodnika. Twórcy Silent Aima jako zaletę swojego programu wymieniają brak natychmiastowego przyklejania celownika do celu, który zazwyczaj jest koronnym dowodem na oszustwo. Nie jest to darmowe narzędzie i miesięczny dostęp kosztuje 18 euro (około 80 złotych). Niestety osoby korzystający z Silent Aima wydają się być plagą w Call of Duty: Warzone, a jakby tego było mało nie brak użytkowników korzystających z innych wspomagaczy. Cheaterzy wspomagają się też programem ukrywającym ID sprzętu w konsekwencji ich całkowite wyeliminowanie nie jest realne. Activision wprawdzie regularnie walczy z tego typu grupą, ale oczywiście nie da się jej całkowicie wyeliminować.

Warto wspomnieć, że hakerzy dołączając do meczu są w stanie crashować grę. Deweloperzy zapewne już pracują nad eliminacją tej opcji, ale to tylko pokazuje, że produkcja nie jest wolna od wad. W przeszłości zdarzały się bugi, dzięki którym gracze trafiali pod mapę i mogli eliminować niczego nieświadomych wrogów. Nadal jednak prawdziwą plagę stanowią cheaterzy i miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie ich mniej nie tylko w Warzone.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Warzone - cheaterzy coraz częściej korzystają z narzędzia, które nie wymaga celowania

 0