Call of Duty z ogromnymi zarobkami w 2020 roku

Call of Duty z ogromnymi zarobkami w 2020 roku

Activision Blizzard ujawnił, że w 2020 roku seria Call of Duty wygenerowała 3 miliardy dolarów netto co było zarazem rekordowym okresem dla marki (statystyki obejmują wydania fizyczne oraz cyfrowe). Sukces ten był w znacznej mierze możliwy dzięki premierze najnowszej odsłony Call of Duty: Black Ops Cold War, która trafiła nie tylko na komputery i poprzednią generację konsol, ale również PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dodatkowo niemałym zainteresowaniem cieszy się obecny od marca bieżącego roku darmowy battle royale Call of Duty: Warzone, w którego od debiutu zagrało ponad 85 milionów graczy. Ogółem zarobki Call of Duty wzrosły o 80 procent w porównaniu z poprzednim rokiem zaś liczba sprzedanych tytułów serii o 40 procent. Dodatkowo w ciągu 12 miesięcy w produkcjach z cyklu Call of Duty bawiło się 200 milionów osób.

Gry z serii Call of Duty wygenerowały w 2020 roku 3 mld dolarów netto zaś w CoD: Warzone od marca zagrało 85 milionów graczy.

Warto wspomnieć, że rekordem sprzedaży w dniu debiutu może pochwalić się Call of Duty: Black Ops Cold War, który zaliczył niesamowity cyfrowy start w porównaniu do wszystkich pozostałych części marki, co dwa tygodnie temu potwierdziła Anna Malmhake z Activision. Cóż mimo pewnej krytyki jaka pojawiała się w przeszłości odnośnie nowych epizodów cyklu ten po nadejściu rebootu Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone wraca na właściwe tory i przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Warto wspomnieć, że CoD: Black Ops Cold War zostanie jeszcze w tym miesiącu połączony z Warzone. Deweloperzy przeprowadzą integrację obu tytułów w ramach pierwszego sezonu nadchodzącego epizodu. Sezony w Call of Duty: Black Ops Cold War będą przebiegać identycznie jak w przypadku Modern Warfare i trwać kilka miesięcy.

Call of Duty z ogromnymi zarobkami w 2020 roku Recenzja Call of Duty: Black Ops Cold War – czegoś zabrakło

Warzone również dzieli się na sezony i oba projekty zaoferują przepustki bojowe dające płatny dostęp do szeregu skórek do broni czy innych elementów premium niedostępnych dla zwykłych użytkowników. Co ważne integracja oznacza, że tego rodzaju treści automatycznie trafią również do bezpłatnego battle royala od Infinity Ward - mowa o postaciach uzbrojeniu czy elementach season passa. Niestety na aktualizację wdrażającą do Warzone nową mapę, Gułag, tryb czy bronie fani muszą jeszcze trochę zaczekać ze względu na opóźnienie. Nowa zawartość pojawi się 16 grudnia, chociaż między 8 a 15 grudnia twórcy planują usprawnić parę elementów w ramach mniejszej łatki. Dodatkowo od 12 grudnia od godziny 19:00 do momentu startu Sezonu Pierwszego gracze mogą liczyć na podwójną liczbę punktów doświadczenia oraz Weapon XP.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty z ogromnymi zarobkami w 2020 roku

 0