Capcom pracuje nad kolejnym remake Resident Evil. Wiemy też, kto będzie głównym bohaterem RE9

Capcom pracuje nad kolejnym remake Resident Evil. Wiemy też, kto będzie głównym bohaterem RE9

Capcom nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jeżeli chodzi o odświeżanie starszych odsłon serii Resident Evil. Chociaż trwają prace nad nową częścią, to jednocześnie jest rozwijany kolejny remake.

Capcom przygotowuje remake Resident Evil 1

Capcom zarobił na odświeżaniu starych pomysłów podanych w nowej okładce z nowymi rozwiązaniami. Takimi projektami są przecież dotychczasowe Resident Evil 2,3, 4 Remake, co nie zmienia faktu, że to dalej bardzo udane produkcje. Nic więc dziwnego, że wydawca działa nad następnym odświeżeniem i tym razem wybór padł na pierwszą i zarazem najstarszą część kultowej marki horrorów.

Capcom pracuje już nad Resident Evil 1 Remake, który zadebiutuje za dwa lata.

Według informacji podanej przez leakera DanielRPK Resident Evil 1 Remake jest już w przygotowaniu i działa na najnowszej wersji silnika RE Engine. Choć DanielRPK nie zdradził żadnych dodatkowych informacji na temat nowego remake’u Resident Evil, @PRE_Atarabiya ujawnił na X/Twitterze, że gra ukaże się w 2026 roku, aby uczcić 30. rocznicę powstania serii.

Pomysł przygotowania kolejnych remake'ów Resident Evil nie jest nowy ani zaskakujący. Niejako takie zamiary potwierdził reżyser Resident Evil 4 Remake, Yasuhiro Anpo, który pod koniec 2023 r. powiedział, iż deweloperzy chcą robić więcej takich projektów.

Kto głównym bohaterem Resident Evil 9?

Resident Evil 1 Remake nie jest jedynym tytułem rozwijanym przez Capcom. Studio działa nad dziewiątą częścią i to samo źródło podaje, że głównym bohaterem historii będzie Leon Kennedy, który w 2025 roku czyli chwili osadzenia akcji będzie miał na karku 48 lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom pracuje nad kolejnym remake Resident Evil. Wiemy też, kto będzie głównym bohaterem RE9

 0