Capcom zapowiada kolejną aktualizację do Resident Evil Village, która usprawni działanie gry

Capcom zapowiada kolejną aktualizację do Resident Evil Village, która usprawni działanie gry

Resident Evil Village w wersji PC cierpiał na problemy z wydajnością, o czym pisaliśmy już kilkukrotnie. Winowajcą nagłych spadków płynności okazało się być zabezpieczenie antypirackie Denuvo, które nie pierwszy raz negatywnie wpływa na ochraniane gry. Capcom wprawdzie jakiś czas temu wydał aktualizację poprawiającą płynność, ale w planach jest jeszcze kolejny patch.

Producent potwierdził w tweecie, że 10 sierpnia do użytkowników tytułu trafi update wprowadzający małe poprawki do AMD FidelityFX Super Resolution oraz optymalizujący działanie gry. Jak widzimy, deweloperzy uznali, iż prace nad płynnością nie zostały ukończone i konieczne jest wniesienie następnych usprawnień. Nie wiemy co dokładnie doda aktualizacja, więc zagadką pozostaje to czy Capcom podejmie decyzję o zdjęciu zabezpieczenia DRM, co byłoby logiczne ze względu na cracka, który trafił do sieci już dawno temu. Zazwyczaj w takim przypadku autorzy kasują osłonę, lecz japońskie studio kurczowo trzyma się tego narzędzia.

Capcom zapowiedział wydanie aktualizacji do Resident Evil Village, która usprawni działanie gry.

Jednak szansa na pozbycie się Denuvo przynajmniej w tej chwili jest wręcz minimalna. Być może teraz Capcom jest związany umową z Denuvo i dlatego nadal nie pozbył się go ze swojej gry? Jeśli chodzi o Denuvo to nie jest tajemnicą, że narzędzie obciąża zasoby komputera, czego idealnym przykładem pozostaje wielokrotnie przytaczany Assassin's Creed: Origins, który zyskał kilka klatek więcej za sprawą pirackiej wersji pozbawionej tego oprogramowania. Dotyczy to także najnowszego Resident Evil. Z jego usług zrezygnowano m.in. w przypadku Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake.

Capcom potwierdził, że Resident Evil Village to największy hit serii ostatnich lat. Gra zadebiutowała 7 maja 2021 roku na PC oraz konsolach i sprzedała się w nakładzie 4,5 mln egzemplarzy potrzebując na to dwa tygodnie. RE 2 Remake potrzebował miesiąca, by osiągnąć sprzedaż 5 milionów sztuk. RE 8 pobił również rekord serii na Steam i zaraz po debiucie w grze było jednocześnie 106,631 graczy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom zapowiada kolejną aktualizację do Resident Evil Village, która usprawni działanie gry

 0