Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Z firmą żegna się kluczowa osoba

Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Z firmą żegna się kluczowa osoba

Activision Blizzard znajduje się pod ostrzałem społeczności w związku z oskarżeniami pracowników o szerzącą się dyskryminację i molestowanie seksualne. Teraz afera zbiera pierwsze żniwo, którym jest najważniejsza osoba w Blizzardzie.

J. Allen Brack to persona, której obeznanym w branży gamingowej przedstawiać nie trzeba. Dotychczas pełnił on stanowisko prezesa Blizzarda, ale zgodnie z informacją udostępnioną przez samą firmę, Brack odchodzi ze stanowiska i zostanie zastąpiony przez Jena Oneal oraz Mike’a Ybarrę. Przyczyną tej decyzji są zapewne ostatnie wydarzenia uderzające w wizerunek wydawcy i studia odpowiedzialnego za World of Warcraft czy Overwatcha. Misją duetu będzie wyprowadzenie przedsiębiorstwa na prostą w obliczu wspomnianego skandalu.  "Jesteśmy przekonany, że Jen Oneal i Mike Ybarra zapewnią przywództwo, którego firma potrzebuje, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, i przyspieszą tempo zmian" - głosi oświadczenie.

J. Allen Brack ustępuje ze stanowiska szefa Blizzarda. Zastąpi go duet Jen Oneal oraz Mike Ybarra.

J. Allen Brack był częścią korporacji od 15 lat, zaś w 2018 roku przejął funkcję prezesa od Mike'a Morhaime'a po tym jak szefował zespołowi programistów odpowiedzialnych za World of Warcraft. Według dziennikarza Jasona Schrierera odszedł w poszukiwaniu nowych wyzwań, aczkolwiek nie wiemy, jakie dokładnie ma plany. Jen Oneal jest związany z Blizzardem od 18 lat, wcześniej kierował Vicarious Visions, natomiast Mike Ybarra pozostaje częścią branży gamingowej od 20 lat. Oby zmiany personalne na najwyższym szczeblu przyniosły zamierzony efekt, chociaż wyprowadzić korporację na prostą po oskarżeniach pracowników nie będzie łatwym zadaniem.

Sytuacja w Acitivion Blizzard jest dość napięta. W związku z tą sytuacją Stan Kalifornia złożył pozew przeciwko producentowi gier. Deweloperzy postanowili zaprotestować w inny sposób, wstrzymując prace nad World of Warcraft, czyli jednym z najważniejszych tytułów w ofercie firmy. Zapewne dalszy rozwój kluczowej gry dewelopera zostanie niebawem wznowiony, jednak to wszystko oczywiście w jakimś stopniu odbija się również na graczach. Dla Blizzarda to nie pierwszy cios, ponieważ jakiś czas temu z firmą pożegnał się reżyser Overwatcha, Jeff Kaplan. Warto wspomnieć, że również w Ubisofcie przez miniony rok nie działo się za dobrze i przedstawiciele studia oskarżają zarząd o podobne zachowania wobec pracowników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Z firmą żegna się kluczowa osoba

 0