CATL wprowadza akumulator EV o żywotności 1,5 miliona km i gwarancji 15 lat

CATL wprowadza akumulator EV o żywotności 1,5 miliona km i gwarancji 15 lat

Producent akumulatorów do pojazdów elektrycznych, firma CATL, wprowadził na rynek nowy, przełomowy zestaw akumulatorów z 15-letnią gwarancją na przebieg prawie 1,5 miliona kilometrów.

Wspólnie z firmą Yutong Bus Co., CATL opracował zestaw akumulatorów do zasilania pojazdów użytkowych, takich jak autobusy i ciężarówki różnych klas. Yutong, jeden z największych chińskich producentów autobusów, ogłosił, że nowe akumulatory będą wykorzystywane w przyszłych pojazdach elektrycznych. Według firmy, nowy, trwały akumulator EV nie ulega degradacji w ciągu pierwszych 1000 cykli.

Autobusy Yutong, wyposażone w akumulatory CATL, są obecnie dostępne w ponad 40 krajach, w tym we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Katarze.

Nowy akumulator do pojazdów elektrycznych, opracowany we współpracy z firmą CATL, objęty jest 15-letnią gwarancją na przebieg 1,5 miliona kilometrów. Yutong określił tę baterię o długiej żywotności jako rozwiązanie pionierskie w branży. Producent autobusów wprowadził także inny akumulator, który ma żywotność 10 lat i przebieg 1 miliona kilometrów. CATL i Yutong rozpoczęli swoją dziesięcioletnią współpracę w 2012 roku, aby wspólnie rozwijać akumulatory do pojazdów użytkowych oraz badać nowe technologie i materiały. Partnerzy planują wykorzystać swoje zasoby do ekspansji zagranicznej, wprowadzając nowe pojazdy i akumulatory na rynki międzynarodowe.

Ta wiadomość jest najnowszym osiągnięciem firmy CATL w dziedzinie technologii akumulatorów. W lutym CATL, wraz z innymi chińskimi producentami samochodów i gigantami zajmującymi się akumulatorami, utworzyli zespół "gigantów" z konkurencyjną firmą BYD i innymi liderami branży, takimi jak NIO, w celu opracowania akumulatorów ze stałym elektrolitem.

Chiny już zdominowały rynek akumulatorów do pojazdów elektrycznych, a same BYD i CATL stanowią ponad 50% udziału w rynku. Według danych SNE Research sprzedaż CATL w USA i Europie podwoiła się w zeszłym roku. Akumulatory BYD i CATL są już wykorzystywane w samochodach elektrycznych takich producentów jak Tesla, Ford, BMW, Toyota, Mercedes-Benz, Kia i kilku innych wiodących graczy na rynku motoryzacyjnym.

Zeszłego lata CATL zaprezentował nową "superszybką baterię ładowania Shenxing". Ten akumulator LFP po zaledwie 10 minutach ładowania umożliwia zasięg 400 km. W styczniu CATL ogłosił plany obniżenia kosztów ogniw akumulatorowych LFP na kWh aż o 50% do połowy tego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CATL wprowadza akumulator EV o żywotności 1,5 miliona km i gwarancji 15 lat

 0