CD Projekt: Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ma być największym dodatkiem w historii firmy

CD Projekt: Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ma być największym dodatkiem w historii firmy

CD Projekt RED pracuje nad pierwszym i jedynym dodatkiem fabularnym do Cyberpunka 2077. Chociaż deweloperzy nie dzielą się konkretami dotyczącymi projektu to teraz uchylili nieco rąbka tajemnicy.

Serwis Parkiet spytał Marka Bugdoła z działu relacji inwestorskich CD Projektu o informacje dotyczące spółki w tym dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077. Według Bugdoła rozszerzenie będzie dla polskiej firmy najważniejszą grą w 2023 roku, a samo rozszerzenie jest największe pod względem budżetu w historii CD Projekt. Oznacza to, że zarząd przeznaczył ogromne środki na rozwój DLC i wiąże z nim spore nadzieje. Studio zapewnia, iż prace nad dodatkiem przebiegają zgodnie z planem, lecz patrząc na samego Cyberpunka 2077 czy nawet najnowszą next-genową aktualizację do Wiedźmina 3: Dziki Gon, do tych deklaracji podchodziłbym z dystansem.

Według przedstawiciela CD Projektu Phantom Liberty do największy pod względem budżetu dodatek do gry w historii polskiej firmy.

Nieznana jest data premiery Phantom Liberty i rozpoczęcia kampanii marketingowej, aczkolwiek powinien on trafić do sprzedaży w 2023 r. Marek Bugdoł dodał, że CD Projekt liczy, iż dodatek przyciągnie nie tylko fanów podstawki, ale również nowych graczy. „Liczymy, że nowe przygody i bohaterowie przyciągną tych, którzy już dobrze znają Cyberpunka, a także zachęcą wielu nowych graczy do rozpoczęcia rozgrywki w Night City”. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 wzrosło po premierze serialu anime na Netflixie - „Pozostawało wysokie w ostatnim kwartale 2022 r. Bardzo cieszą nas statystyki wskazujące na wysoką liczbę grających oraz ich pozytywne oceny. Sentyment wokół gry wyraźnie się poprawił, co jest dobrym prognostykiem przed wydaniem Phantom Liberty” - uważa Bugdoł.

Od jesieni zeszłego roku kurs CD Projektu oscyluje na poziomie 120–140 zł a w minioną środę lekko rósł w granicach 131 złotych. Na tegoroczne notowania wpływ będzie miał dodatek Phantom Liberty, który zdaniem analityków może stać się punktem zwrotnym dla branży gier. „W czwartym kwartale widzieliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania trzecią częścią Wiedźmina, zarówno pod względem sprzedażowym, jak i liczby osób grających w nasz tytuł. Zgodnie z oczekiwaniami był to najmocniejszy sprzedażowo kwartał roku dla tej gry” – informuje pracownik CD Projektu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt: Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ma być największym dodatkiem w historii firmy

 0