CD Projekt Red naprawi Cyberpunk 2077, aby mógł sprzedawać się "przez lata"

CD Projekt Red naprawi Cyberpunk 2077, aby mógł sprzedawać się "przez lata"

Adam Kiciński, dyrektor CD Projekt Red oświadczył, że studio nie planuje odkładać Cyberpunk 2077 na półkę i jest zdecydowany naprawić usterki, aby najnowsza gra dewelopera odniosła długoterminowy sukces po początkowej, dość problematycznej premierze. Kiciński powiedział, że CD Projekt skontaktował się z firmą Sony, która wycofała Cyberpunk 2077 ze swojego PlayStation Store zaledwie tydzień po debiucie w grudniu, w związku ze skargami dotyczącymi licznych błędów w grze. Gra, zapowiadana jako przygodowa opowieść akcji z otwartym światem, osadzona w Megalopolis, gdzie każdy ma obsesję na punkcie władzy, przepychu i modyfikacji ciała, była trzykrotnie opóźniona przed debiutem, a mimo to pełna błędów, skutecznie odpychających od monitora / telewizora.

CD Projekt Red zobowiązał się do naprawy Cyberpunk 2077, aby gra mogła się sprzedawać "przez lata".

"Nie widzę opcji, aby odłożyć Cyberpunk 2077 na półkę. Jesteśmy przekonani, że możemy doprowadzić grę do takiego stanu, że będziemy mogli być z niej dumni i dzięki temu z powodzeniem sprzedawać ją przez wiele lat" - powiedział Kiciński. CD Projekt wypuścił w zeszłym miesiącu łatkę dla Cyberpunk 2077, a Kiciński powiedział, że poprawka 1.2 była krokiem w kierunku powrotu gry do sklepu PlayStation i że polski producent gier ma "przyjacielskie relacje" z Sony. Gra wróci na PlayStation, gdy studio spełni warunki postawione przez producenta konsol. Cyberpunk 2077 był najbardziej oczekiwaną grą studia od czasu Wiedźmina 3 z 2015 roku.

W zeszłym miesiącu firma nieoczekiwanie anulowała również plany opracowania samodzielnej wieloosobowej wersji Cyberpunk 2077. Kiciński powiedział, że format jest bardziej ryzykowny dla firmy, która do tej pory koncentrowała się na grach jednoosobowych. Obecnie CD Projekt stoi w obliczu pozwów zbiorowych w Stanach Zjednoczonych po pełnym błędów debiucie Cyberpunk 2077. CD Projekt poinformował jednak w piątek, że roszczenia prawne wobec firmy w Stanach Zjednoczonych dotyczące warunków umów dystrybucyjnych z Valve Corp. zostały wycofane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt Red naprawi Cyberpunk 2077, aby mógł sprzedawać się "przez lata"

 0