CD Projekt RED nie chce wydawać gier we wczesnym dostępie. Firma nie pójdzie śladami Larian

CD Projekt RED nie chce wydawać gier we wczesnym dostępie. Firma nie pójdzie śladami Larian

Cyberpunk 2077 po latach łatania stał się wreszcie grą, którą da radę spokojnie polecić. Stan nie jest idealny, ale i tak nieporównywalnie lepszy od tego co gra zaserwowała graczom w chwili premiery. Czy gdyby produkcję udostępniono we wczesnym dostępie, to uniknięto by katastrofy? Zapewne tak, aczkolwiek CD Projekt RED nie zamierza podążać tą drogą.

Gry udostępniane przez twórców we wczesnym dostępie to żadna nowość. Choć przeważnie dostajemy wybrakowany produkt pozbawiony całości jak miało to miejsce w przypadku Baldur's Gate 3, to takie rozwiązanie daje deweloperom opcję wyłapania błędów przez graczy, a także pokazania co powinni usunąć, dodać czy usprawnić. Gdyby Cyberpunk 2077 trafił do sprzedaży we wczesnym dostępie zapewne fatalnej premiery by uniknięto. Tak się jednak nie stało, a gracze otrzymali produkcję reklamowaną jako gotowy produkt, mimo iż ta takowym zdecydowanie nie była. CD Projekt RED nie zamierza jednak podążać drogą np. Larian Studios.

CD Projekt RED nie zamierza wydawać gier we wczesnym dostępie. Firma nie chce być jak Larian Studios.

Paweł Sasko, główny projektant misji w Cyberpunku 2077 w rozmowie z serwisem PC Gamer powiedział, dlaczego nie każde studio może powtórzyć sukces Larian Studios, autorów Baldur's Gate 3, który w 2023 roku został obsypany wieloma nagrodami.

Oczywiście wczesny dostęp to nic nowego i istniał lata temu, pozwalając graczom zamienić się w beta testerów i pomóc w jakimś stopniu rozwijać grę. „Być może istnieje sposób, aby [gry AAA] mogły skorzystać z wczesnego dostępu. Byłbym z tym jednak ostrożny, ponieważ nie wszystkie gry we wczesnym dostępnie odnoszą sukces” - powiedział Sasko.

Deweloper dodał też, iż przypadek Larian jest specyficzny, bowiem Baldur's Gate 3 skorzystał z przywiązania graczy do gatunku oraz doświadczenia studia zdobytego przy tworzeniu serii Original Sin.

CD Projekt RED nie pójdzie więc w tym samym kierunku i zostanie przy klasycznym modelu dystrybucji gier, czyli wydawania pełnych wersji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED nie chce wydawać gier we wczesnym dostępie. Firma nie pójdzie śladami Larian

 0