CD Projekt RED prezentuje nowe informacje o Cyberpunku 2077. Ujawniono oficjalne wymagania gry

CD Projekt RED prezentuje nowe informacje o Cyberpunku 2077. Ujawniono oficjalne wymagania gry

CD Projekt RED przedstawił kolejne informacje o wyczekiwanym przez graczy Cyberpunku 2077. Tym razem materiały skupiają się na sercu produkcji, czyli mieście Night City, a także gangach, które go opanowały. Miejscówkę podzielono na kilka obszarów z czego każdy z nich wyróżnia się swoją unikalną stylistyką i tak w wybranych punktach nie zabraknie np. slumsów czy luksusowych dzielnic. W przypadku grup przestępczych będziemy mieć do czynienia z łącznie 9 różnymi gangami, pod których kontrolą znajdują się obecne w Cyberpunku 2077 dzielnice. Są więc Voodoo Boys oraz Animalsi czy słynący z niezwykłej brutalności Maelstrom. Warto wspomnieć, że niektóre z grup rywalizują ze sobą prowadząc regularną wojnę. Sama fabuła ma być nieco krótsza niż ta oferowana w innym hicie Redów, Wiedźminie 3, ale to nie znaczy, że jest kiepska. Zapewne nie zabraknie interesującym momentów czy nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czemu otrzymamy krótszą opowieść względem tej finałowej Geralta z Rivii?

Do uruchomienia Cyberpunka 2077 na wysokich ustawieniach potrzebujemy m.in. karty NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB).

Cóż według starszego projektanta zadań Cyberpunka 2077, Patricka Millsa deweloperzy otrzymywali skargi od graczy twierdzących, że główna fabuła w Wiedźminie 3 jest zbyt długa co pokazują statystyki, zgodnie z którymi część osób nie dotarła do końca historii trójki. Serwis How Long to Beat podaje, że pospieszne przebrnięcie przez opowieść w tym ignorowanie większości pobocznych misji pozwala ukończyć Wiedźmina 3 w około 32 godziny, podczas gdy zrobienie całości wliczając w to dodatki i znaki zapytania pochłonie z naszego życia spokojnie ponad 200 godzin co jest dość imponujące i raczej mało kto jest w stanie tego dokonać, bo po prostu może stracić zapał na wykonywanie szeregu aktywności pobocznych. Oczywiście gameplay to nie jedyna kwestia poruszona przez CD Projekt RED na prezentacji. Twórcy zdradzili w końcu oficjalne wymagania sprzętowe gry, które wbrew oczekiwaniom nie są aż tak wysokie i nie będzie konieczne kupno komputera za 10 tysięcy złotych.

Do odpalenia produkcji na minimalnych ustawieniach niezbędny jest PC wyposażony w procesor pokroju Intel Core i5 3570K lub AMD FX-8310 wspierany przez 8 GB RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon RX 470. Jeśli chodzi o wysokie szczegóły wizualne potrzebujemy zestawu składającego się z Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G, 12 GB RAM oraz GPU NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 Fury. Ponadto producent zaleca minimum 70 GB przestrzeni na dysku, którym nie powinien być standardowy HDD, tylko SSD. Co ważne Cyberpunk 2077 ruszy zarówno na Windowsie 10, jak i wysłużonym i nie wspieranym przez Microsoft Windowsie 7. Wymagania sprzętowe względem obaw społeczności są o wiele niższe i widać, że Redzi chcą dotrzeć do bazy użytkowników nieposiadających drogich komputerów, lecz m.in. karty GeForce GTX 1060, których wciąż nie brakuje w sporej ilości komputerów. Z drugiej strony, jeżeli zamierzamy pograć z włączonym ray tracingiem czy przy rozdzielczości 4K to wymagania wzrosną, ponieważ przytoczony model od NVIDII ray tracingu nie wspiera.

Cyberpunk 2077 wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7 lub Windows 10 (tylko 64-bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5 3570K lub AMD FX-8310
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB pamięci) lub AMD Radeon RX 470
 • RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku: 70 GB, zalecane SSD
 • DirectX: w wersji 12

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 Fury
 • RAM: 12 GB
 • Miejsce na dysku: 70 GB SSD
 • DirectX: w wersji 12

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED prezentuje nowe informacje o Cyberpunku 2077. Ujawniono oficjalne wymagania gry

 0