CD Projekt Red przekłada pokaz Cyberpunk 2077 w związku z sytuacją w USA

CD Projekt Red przekłada pokaz Cyberpunk 2077 w związku z sytuacją w USA

Spragnieni nowych wieści na temat Cyberpunk 2077? Nie możecie doczekać się zapowiedzianego przez CD Projekt RED pokazu Night City Wire? W takim razie nie mamy dla Was najlepszych wieści, ponieważ polskie studio to kolejna firma, która zdecydowała się przełożyć swoją prezentację na późniejszy termin, co ma oczywiście związek z obecną sytuacją w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają protesty po zamordowaniu czarnoskórego obywatela, George’a Floyda, przez białego policjanta. Tym samym wydarzenie Night City Wire zostało przesunięte przez Redów z 11 czerwca (przyszły czwartek) na 25 czerwca, więc na nowy materiał prosto z Cyberpunk 2077 poczekamy nie tydzień, ale trzy.

Polskie studio to kolejna firma, która zdecydowała się przełożyć swoją prezentację na późniejszy termin, co ma oczywiście związek z obecną sytuacją w Stanach Zjednoczonych.

„Zdecydowaliśmy się na przesunięcie Night City Wire na 25 czerwca. Nie możemy się doczekać podzielenia się informacjami na temat CP’77, ale w tej chwili odbywają się ważniejsze dyskusje i chcemy, żeby były wysłuchane. Całym sercem stajemy przeciwko rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter” - czytamy w krótkim komunikacie zamieszczonym przez polskie studio na Twitterze. Nie da się ukryć, że jest to spore rozczarowanie dla wielu osób, które nie mogą się doczekać premiery nowej gry Redów, ale niewątpliwie można zrozumieć taką postawę producenta, który zdaje sobie sprawę, że gry wideo to tylko rozrywka. Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, że USA to ogromny rynek, który stanowi lwią cześć generowanych przychodów wydawców, stąd też decyzja Sony, a teraz CD Projekt Red.

Sony przekłada pokaz gier na PS5 w związku z wydarzeniami w USA

Co więcej, w podobnym kierunki idą kolejne firmy, które decydują się na odwołanie swoich pokazów. Oprócz Sony i CD Projekt Red na podobny ruch zdecydowało się też Electronic Arts, które przesunęło prezentację zarówno nowej odsłony Madden NFL, jak i Star Wars Project Maverick. IGN z kolei zapowiedziało, że Summer of Gaming nie wystartuje w tym tygodniu, ale dopiero w poniedziałek, 8 czerwca. O ile sytuacja w USA nie poprawi się szybko, to spodziewamy się, że na podobny krok zdecydują się następne podmioty, które planowały swoje konferencje online, mające zastąpić nam odwołane targi E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt Red przekłada pokaz Cyberpunk 2077 w związku z sytuacją w USA

 0