Sony przekłada pokaz gier na PS5 w związku z wydarzeniami w USA

Sony przekłada pokaz gier na PS5 w związku z wydarzeniami w USA

Czujecie się już zniecierpliwieni oczekując na prezentację gier na PlayStation 5, która odbyć ma się już w najbliższy czwartek? Niestety nie mamy dla Was najlepszych wieści, ponieważ data ta jest już nieaktualna. Sony poinformowało bowiem o przełożeniu tego wydarzenia, nie podając jednak żadnej nowej daty, więc nie wiemy, kiedy możemy spodziewać zapowiadanego godzinnego pokazu. Decyzja japońskiego giganta związana jest z obecną sytuacją w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają zamieszki i protesty po wydarzeniach z ubiegłego tygodnia, kiedy to czarnoskóry obywatel (George Floyd) został uduszony przez policjanta w trakcie interwencji, a cała akcja została zarejestrowana i opublikowana w sieci.

Sony poinformowało o przełożeniu czwartkowego wydarzenia, nie podając jednak żadnej nowej daty, więc nie wiemy, kiedy możemy spodziewać zapowiadanego godzinnego pokazu.

Przypominamy, że 4 czerwca godzinie 22:00 naszego czasu Sony planowało godzinny prezentację rozgrywki z gier na PS5 i po cichu liczyliśmy na to, że w czasie tego wydarzenia firma pochwali się też jakimiś nowymi ekskluzywami zmierzającymi na jej next-gena. Okazuje się, że na pokaz przyjdzie nam poczekać dłużej, ponieważ Sony zamieściło na Twitterze następującą wiadomość: „Zdecydowaliśmy się przełożyć wydarzenie poświęcone PlayStation 5, planowane na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani, by zobaczyć gry na PS5, ale nie czujemy, by był to właściwy moment na świętowanie, dlatego postanowiliśmy się wycofać, by ważniejsze głosy mogły być wysłuchane”.

Choć producent nie nawiązuje wprost do tragicznej sytuacji George’a Floyda, to jednak nie mamy wątpliwości, że to właśnie to wydarzenie stanowiło przyczynę zrezygnowania z pokazu w tym tygodniu. Założenie to potwierdza także wcześniejszy tweet PlayStation, który wspierał Black Lives Matter i potępiał systemowy rasizm. O ile decyzję Sony nietrudno zrozumieć, to jednak biorąc pod uwagę okoliczności i jak fatalny jest to rok na całym świecie, podzielenie się czymś pozytywnym mogłoby stanowić miłą odmianę dla wielu osób. Nie wiemy też, na kiedy prezentacja została przełożona, ale mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu w końcu doczekamy się pokazu gier na PS5 (zakładając, że sytuacja w USA się poprawi do tego czasu).   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony przekłada pokaz gier na PS5 w związku z wydarzeniami w USA

 0