CD Projekt RED publikuje oświadczenie w sprawie wysypu wideo i spoilerów z Cyberpnk 2077

CD Projekt RED publikuje oświadczenie w sprawie wysypu wideo i spoilerów z Cyberpnk 2077

Do premiery Cyberpunk 2077 pozostał już tylko, albo jeszcze, tydzień. Niemniej jednak, jak pisaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego portalu, gra dostała się już w ręce pierwszych graczy, zarówno takich, którzy nabyli ją nielegalnie, jak również takich, którzy otrzymali ją przedwcześnie ze sklepów. Wygląda na to, że nie są to już tylko pojedyncze przypadki, ponieważ w sieci znaleźć można coraz więcej materiałów z gry, w tym wszelkiej maści streamingi, gameplaye czy opisy fabuły. Na YouTube co chwila pojawia się nowe wideo z Cyberpunk 2077, a jeśli nie chcemy zepsuć sobie zabawy spoilerami, to lepiej unikać też tematu gry od CD Projekt RED na portalach społecznościowych. Polskie studio postanowiło więc zabrać głos w tej sprawie.

Polskie studio postanowiło więc zabrać głos w sprawie przedwczesnego trafiania gry Cyberpunk 2077 w ręce graczy.

Jak też można było się spodziewać, CD Projekt RED nie jest zadowolone z tego obrotu rzeczy i producent nie zamierza się temu biernie przyglądać, co widać po tym jak szybko filmiki z Cyberpunk 2077 są zdejmowane z sieci. Niemniej jednak, studio postanowiło jasno wyrazić swoje zdanie na ten temat i wydało stosowne oświadczenie. I tak, wszystkie wideo, streamingi i inne podobne materiały publikowane przed 9 grudnia (12:00 CET) będą usuwane. Co ciekawe, zdaje się, że w ten sposób studio ujawniło, kiedy możemy spodziewać się publikacji recenzji. W oświadczeniu, które możecie przeczytać w całości powyżej, producent podkreśla, że chce, żeby cały świat „otrzymał te same, pozbawione spoilerów, doświadczenia, kiedy gra trafi na rynek”. Po premierze twórcy zachęcają jednak do streamowania i dzielenia się materiałami z gry, ile tylko się nam podoba.   

Przy okazji warto też dodać, że CD Projekt RED zaprosiło graczy w Polsce na Wieczór Premierowy w Polsat Games. Transmisja rozpocznie się w środę, 9 grudnia o godz. 20:00 i obejrzycie ją w telewizji na kanale Polsat Games oraz na Twitchu i YouTube. Wydarzenie poprowadzą Krzysztof Ibisz i Agnieszka Borysiuk, a wśród gości pojawią się m.in. Mike Pondsmith, twórca papierowego systemu RPG, przedstawiciele CD Projekt RED, w tym Marcin Blacha, Sebastian Kalemba i Paweł Sasko, a także streamerzy i influencerzy. Producent zachęca też graczy do aktywnego brania udziału w tym wydarzeniu - „wystarczy, że wyślecie nam krótkie wideo pokazujące jak przygotowujecie się do premiery (możecie nam pokazać swój setup, swoją cyberpunkową kolekcję lub powiedzieć dlaczego czekacie na grę)”. Wybrane materiały zostaną wyemitowane 9 grudnia na antenie Polsat Games.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED publikuje oświadczenie w sprawie wysypu wideo i spoilerów z Cyberpnk 2077

 0