CD Projekt RED tworzy nowe studio, które wspomoże prace nad Cyberpunk 2077

CD Projekt RED tworzy nowe studio, które wspomoże prace nad Cyberpunk 2077

"Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu" - najwyraźniej ta maksyma przyświeca także polskiej ekipie CD Projekt RED, ponieważ ta postanowiła otworzyć wkrótce trzecie studio, CD Projekt RED Wrocław.

Firma poinformowała, że zawarła właśnie przedwstępną umowę sprzedaży, określającą warunki na jakich CD PROJEKT nabędzie wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Deweloper ten nie ma jeszcze żadnych osiągów na swoim koncie, ale jego zespół zasilają doświadczeni twórcy pracujący wcześniej nad takimi grami, jak Dying Light, Hitman z 2016 roku, seria Wiedźmin, Call of Juarez i inne. Deweloper ten pracował nad nieujawnionym jeszcze nowym projektem, ale w związku z przejęciem zakładać można, że ten zostanie skasowany. Zespół Strange New Things składający się z 18 osób stanowić będzie trzon tworzącego się CD Projekt RED Wrocław, które dołączy do dwóch pozostałych ekip tego dewelopera, czyli CD Projekt RED Warszawa i CD Projekt RED Kraków. Co nas bardzo cieszy, to oddelegowane będzie z miejsca do gry Cyberpunk 2077, dzięki czemu prace nad nią powinny przyspieszyć.

Nowe studio powinni przyspieszyć pracę nad długo wyczekiwanym Cyberpunkiem 2077

“Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD Projekt RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu” — mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt. “Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia” — dodaje Kiciński. “Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED” — mówi Paweł Zawodny, Szef Studia CD Projekt RED Wrocław. “Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą” — dodaje Zawodny. My z kolei liczymy na to, że ten rok będzie przełomowy dla Cyberpunk 2077 i na czerwcowych targach E3 w Los Angeles w końcu będzie mogli zobaczyć grę w akcji, za co mocno trzymamy kciuki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED tworzy nowe studio, które wspomoże prace nad Cyberpunk 2077

 0