CD Projekt Red wyda dwie gry AAA do 2021 roku. Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 4?

CD Projekt Red wyda dwie gry AAA do 2021 roku. Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 4?

Nie ulega wątpliwości, że CD Projekt Red (CDPR) jest obecnie jednym z najbardziej ambitnych deweloperów na całym świecie. Wystarczy spojrzeć na niesamowity progres jakościowy, jaki dokonał się od czasu pierwszej odsłony gry o Wiedźminie, by upewnić się w tym twierdzeniu. Różnice pomiędzy Wiedźminem 2 a Wiedźminem 3 również były ogromne, zwłaszcza w kontekście wielkości i zapewne możemy oczekiwać podobnego przeskoku w jakości wraz z wyczekiwanym przez wielu nadejściem Cyberpunk 2077. Pomimo śmiałych działań CDPR i zaangażowania studia w swoje produkcje, niewiele osób tak naprawdę oczekiwało, że deweloper ten wywiąże się ze swoich planów dostarczenia dwóch tytułów AAA do 2021 roku.

Całkiem możliwe, że studio mocno wszystkich zaskoczy podczas nadchodzących targów E3. 

Skąd jednak w ogóle wiadomo o takich planach studia? Na stronie strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016 – 2021, pomiędzy różnymi planami na przyszłość, studio podało swoją strategię wydawniczą związaną z premierami gier. W sekcji 2017 - 2021 od dawna planowane było wypuszczenie dwóch gier z najwyższej półki właśnie w tym okresie. Oczywiście Cyberpunk 2077 jest jedna z tych gier, jednak druga od dawna pozostaje tajemnicą, co nie powinno wcale dziwić znając podejście CD Projekt Red do przedwczesnego dzielenia się informacjami. Wiadomo jednak, że z pewnością nie chodziło tu o tytuł Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści.

Biorąc pod uwagę, że rok 2020 zbliża się w szybkim tempie, wydawać się może niemal niemożliwe, by stworzyć kolejny tytuł i go wypuścić na rynek w tak krótkim okresie czasu, zwłaszcza że Cyberpunk 2077 z pewnością będzie otrzymywać wsparcie po premierze, choćby w postaci dodatków DLC, tak samo jak było z Wiedźminem 3. Okazuje się jednak, że firma trzyma jakiegoś asa w rękawie, bo właśnie potwierdzili na swoim forum, że plany się wcale nie zmieniły.  Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów. - czytamy na forum. Czym jest zatem ta druga gra klasy AAA? Może to Cyberpunk w wersji online? Bo na Wiedźmina 4 chyba nie ma co liczyć. A może jednak?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt Red wyda dwie gry AAA do 2021 roku. Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 4?

 0