CD Projekt RED zaprzecza wycinaniu treści w Cyberpunk 2077. Gra będzie naprawiona dopiero w czerwcu?

CD Projekt RED zaprzecza wycinaniu treści w Cyberpunk 2077. Gra będzie naprawiona dopiero w czerwcu?

Studio CD Projekt Red postanowiło złamać swoją zasadę komentowania pogłosek i oficjalnie zaprzeczyło różnym komentarzom o burzliwym i problematycznym rozwoju Cyberpunk 2077, a także sugestiom, że duże odejścia pracowników są nieuchronne. Twierdzenia  te, które rzekomo wysunął niezadowolony programista firmy, pojawiły się po trudnej premierze w zeszłym miesiącu, głośnych problemów dotyczących wydajności Cyberpunk 2077 na konsolach ostatniej generacji oraz późniejszego usunięcia tytułu z PlayStation Store. Problemy te ostatecznie doprowadziły do pozwu zbiorowego przeciwko CD Projekt, w który zarzuca się deweloperowi, że wprowadził inwestorów w błąd co do jakości gry.

Jeden z pracowników zarzuca CD Projekt Red wycięcie sporej zawartości z gry, problemy na etapie tworzenia i niesamowicie niskie morale, co ma się przełożyć na odejścia z firmy. Co więcej, gra rzekomo nie doczeka się poprawy aż do czerwca. Deweloper oficjalnie skomentował całą sprawę.

Domniemana opinia pracownika CD Projekt Red stwierdza, że ogromna podziemna i kanalizacyjna część otwartego świata gry została usunięta, ponieważ "wyglądała brzydko" dla kierownictwa, podobnie jak poboczne opcje z udziałem kapłanów i Hare Kryszna. Co więcej, postać Johnny'ego Silverhanda grana przez Keanu Reevesa była pierwotnie mocno inspirowana postacią Solid Snake'a i aktorem Cillianem Murphym. Pracownik twierdzi również, że morale personelu jest na najniższym w całej historii studia poziomie i że w nadchodzących miesiącach dojdzie do poważnych odejść ze studia.

Pikanterii ma dodawać stwierdzenie, że  seria łatek mających na celu podniesienie gry do pierwotnie zaplanowanego poziomu nie będzie gotowa przed czerwcem 2021 roku. CD Projekt oficjalnie oświadczyło, że wszystkie te stwierdzenia to fałsz, a deweloper opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym stwierdza, że choć zwykle nie komentuje plotek,  tym razem robi wyjątek, ponieważ ta historia jest po prostu nieprawdziwa. Po trudnej premierze Cyberpunk 2077, CD Projekt zobowiązał się do poprawy gry poprzez serię aktualizacji. Pomimo kontrowersji Cyberpunk 2077 cieszy się bardzo udaną premierą komercyjną, sprzedając się w ponad 13 milionach kopii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED zaprzecza wycinaniu treści w Cyberpunk 2077. Gra będzie naprawiona dopiero w czerwcu?

 0