CD Projekt ujawnia wyniki za 2022 rok i zapowiada pokaz Cyberpunka 2077

CD Projekt ujawnia wyniki za 2022 rok i zapowiada pokaz Cyberpunka 2077

CD Projekt przedstawił wyniki za 2022 rok, który według firmy był dla niej drugim najlepszym rokiem w historii zarówno pod względem przychodów, jak i zysku netto. Spółka zdradziła też, kiedy należy oczekiwać prezentacji dodatku do Cyberpunka 2077.

CD Projekt ujawnił wyniki Grupy za 2022 rok, który był dla niej drugim najlepszym rokiem pod względem przychodów i zysku netto. Za sprawą solidnej sprzedaży gier z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077, a także wsparciu sklepu z grami cyfrowymi GOG, skonsolidowane przychody CD Projekt przekroczyły 950 milionów złotych, z kolei zysk netto wyniósł 340 mln zł. Firma przeznaczyła 250 milionów PLN na rozwój swoich projektów i po raz pierwszy przeprowadziła skup własnych akcji, na co przeznaczono 100 milionów złotych, w celu ich umorzenia. Taką samą kwotę wydano na wypłatę dywidendy.

CD Projekt ujawnił wyniki Grupy za 2022 rok, który był dla niej drugim najlepszym rokiem pod względem przychodów i zysku netto.

Sprzedaż wzrosła o 7% rok do roku, zysk brutto o 11% rok do roku, a zysk netto o 66% rok do roku. Na koniec 2022 r. CD Projekt miał aktywa o wartości bilansowej 2 274 124 tys. zł. W tej chwili CD Projekt RED zatrudnia ponad 1000 pracowników, z czego 700 to programiści. Ubiegły rok minął Grupie pod znakiem inwestycji oraz rozwoju franczyzy, wydano m.in. next-genowe rozszerzenie do Wiedźmina 3: Dziki Gon czy zapowiedziano pierwszy i jedyny dodatek fabularny do Cyberpunka 2077. Ogłoszono również nową trylogię Wiedźmina czy mniejsze projekty osadzone w tym uniwersum.

Właśnie, firma potwierdziła, że zaprezentuje DLC Phantom Liberty i podzieli się konkretnymi informacjami w czerwcu, wtedy odbędzie się pokaz i ruszy kampania marketingowa dodatku. Zapewne należy oczekiwać podania daty premiery, ceny i gameplayu. Warto zaznaczyć, że Wiedźmin Sirius zaliczył restart i jak przyznano deweloperzy, chcą pozostać innowacyjni, w związku z tym muszą eksperymentować i próbować różnych rozwiązań. Takie stanowisko zrodziło plotkę, iż produkcja przeniesie nas do feudalnej Japonii i będzie inspirowana mangą Wiedźmin Ronin.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt ujawnia wyniki za 2022 rok i zapowiada pokaz Cyberpunka 2077

 0