CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20

CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20

Po blisko ośmiu latach obecności na GPW, autorom kultowej serii gier wideo opatrzonych logiem Wiedźmina udało się wejść do grona potężnych spółek giełdowych. 

Raptem miesiąc temu informowaliśmy o możliwym wejściu CD Projekt RED do elitarnego grona WIG 20, a już dziś spekulacje stały się faktem. Firma skorzystała z rocznej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych. Jest to kolejny wielki krok w rozwoju rodzimego studia, albowiem owe zestawienie zbiera najbardziej wartościowe i dochodowe spółki obecne na rynku. Zmiany wejdą w życie dokładnie 16 marca wówczas udział Redów w zestawieniu wyniesie 3,38%. Jak zdradził Wiceprezes Zarządu ds. finansowych, Piotr Nielubowicz, to symboliczne uhonorowanie wartości ich filozofii biznesowej, skupiającej się na jakości, a nie chodzeniu na kompromisy oraz stale podnoszonej poprzeczki. Efektem tego jest około 100-krotny wzrost kapitalizacji spółki od jej debiutu w maju 2010 roku. Nie da się zaprzeczyć, że całości pomogła również wyśmienita sprzedaż serii gier z Wiedźminem.

Bez wątpienia, to historyczna chwila dla rodzimej ekipy i ogromne wyróżnienie dzięki, któremu jeszcze bardziej rozwiną skrzydła w dobrze zapowiadającej się przyszłości 

Zdaniem Dyrektor ds. relacji inwestorskich, Karoliny Gnaś, dołączenie do indeksu blue-chipów oznacza dla danej korporacji ogromny prestiż, które przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie ze strony nie tylko analityków, ale też inwestorów. Choć bez wątpienia jest to oznaka zaufania rynku, to jednocześnie stanowi sporą odpowiedzialność i wyzwanie. Warto zaznaczyć, że akcje CD Projekt RED awansowały w ubiegłym roku do równie prestiżowych rankingów FTSE oraz MSCI. Jest zarazem pierwszym przedstawicielem branży growej zasilającym szeregi WIG20. Indeks powstał 16 kwietnia 1994 roku, na podstawie wartości portfela 20 największych wówczas spółek z Głównego Rynku GPW. Jest rankingiem typu cenowego, co oznacza, że przy jego obliczeniach bierze się pod uwagę wyłącznie ceny zawartych w nim transakcji. Dla samego CD Projekt, to swego rodzaju symboliczny powrót, albowiem w przeszłości weszli oni do GWP dzięki Optimusowi. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20

 0