CD Projekt z rekordowymi wynikami za ubiegły rok. Ponad 1 mld zł zysku

CD Projekt z rekordowymi wynikami za ubiegły rok. Ponad 1 mld zł zysku

CD Projekt opublikował swoje wstępne wyniki finansowe za ubiegły rok, które były bardzo wyczekiwane na GWP i firma może mieć powody do zadowolenia. Warto jednak odnotować na wstępie, że Cyberpunk 2077 ukazał się na rynku dopiero 10 grudnia i choć w bardzo dużym stopniu przyczynił się do tak dobrych rezultatów, to jednak był to w głównej mierze efekt przedsprzedaży i ogromnego zainteresowania tym tytułem przed premierą. Pełny raport opublikowany ma być 22 kwietnia, ale już teraz polska firma podzieliła się szacunkowymi danymi, z których wynika, że zysk netto CD Projektu w 2020 roku wyniósł 1,154 mld zł, a przychody 2,139 mld. Choć spółka po raz pierwszy uzyskała przeszło 1 mld zł zysku, to jednak analitycy liczyli na jeszcze lepsze wyniki. Dla porównania zysk CD Projektu za 2019 wynosił 175 mln zł, a przychód 521 mln zł, więc mówimy o ogromnym wzroście.  

Zysk netto CD Projektu w 2020 roku wyniósł 1,154 mld zł, a przychody 2,139 mld.

CD Projekt z rekordowymi wynikami z ubiegły rok. Ponad 1 mld zł zysku

To oczywiście efekt premiery Cyberpunk 2077, ale nawet jeśli porównamy te wyniki z 2015 rokiem, kiedy to na rynku wylądował Wiedźmin 3 (i do tego debiutował w maju, więc w dużym większym stopniu miał wpływ na wyniki finansowe za premierowy rok), to i tak 2020 rok był bardzo udany dla CD Projektu, gdyż wtedy firma mogła pochwalić się zyskiem netto 342 mln zł i przychodem 798 mln zł. Warto jednak pamiętać, że Wiedźmin wciąż sprzedaje się całkiem nieźle i na pewno miał też wpływ na rezultaty za ubiegły rok (szczegóły zapewne poznamy po publikacji raportu). To jednak najnowsza gra CD Projekt Red miała tu największy wpływ, gdyż dane z samego czwartego kwartału pokazują, że CD Projekt wypracował w nim 1,67 mld zł przychodu i 983 mln zł zysku.

W tym kontekście z jeszcze większym zainteresowaniem będziemy śledzić wyniki CD Projektu w bieżącym roku, kiedy to odczuwalne będą skutki fatalnej premiery Cyberpunk 2077, w tym masowe zwroty gry czy wycofanie jej ze sklepu PlayStation Store (ta może wkrótce do niego wrócić). Co więcej, również na PC gracze szybko stracili zainteresowanie tym tytułem, co pokazywały statystyki ze Steam. Twórcy podkreślają jednak swoje zaangażowanie i nie zamierzają szybko porzucić gry, a obecnie pracują nad DLC. W drugiej połowie roku ukazać ma się zaś next-genowa wersja Cyberpunk 2077. W związku z tym Cd Projekt liczy na to, że gra będzie sprzedawała się przez lata, tak jak to było z Wiedźminem 3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt z rekordowymi wynikami za ubiegły rok. Ponad 1 mld zł zysku

 0