Ceny Ethereum i Bitcoina znów rosną...

Ceny Ethereum i Bitcoina znów rosną...

Ceny dwóch najpopularniejszych  kryptowalut - Bitcoina i Ethereum -  podniosły  się w ciągu ostatnich kilku dni, co pomogło podnieść ogólną kapitalizację rynkową kryptowalut powyżej poziomu 1 biliona USD, choć na krótko. Ogólnie większość kryptowalut zanotowała wzrost cen.

Ostatnie kilka tygodni to był ciężki okres dla inwestorów kryptowalut. W ubiegłym miesiącu wartość Bitcoina spadła do najniższego poziomu od 2020 roku, a z rynku zniknął  bilion dolarów. Wiele giełd zamroziło wypłaty, ze względu na ekstremalnie niekorzystną sytuację rynkową. Dziś rano wartość  Bitcona osiągnęła ponad 21 000  USD, a  Ethereum ponad 1200 USD. Niecałe dwa tygodnie wcześniej za jedną monet ETH trzeba było zapłacić tylko 880 USD.

W ciągu ostatnich kilku ceny kryptowalut powoli rosną. Inwestorzy mają nadzieję, że jest to początek powrotu do sytuacji sprzed załamania rynku.

Oczywiście kwoty te są wciąż dużo niższe niż pod koniec ubiegłego roku, jednak osoby inwestujące w krypto mają nadzieję, że ceny będą rosnąć  - a  zwłaszcza przypadku BTC i ETH. Większość kryptowalut pokazuje podobną tendencję. Dogecoin jest wart prawie  30% więcej niż tydzień temu, co może być efektem działań Elona Muska, który stwierdził,  że nadal wspiera i kupuje Doge. Warto tu  podkreślić, że przeciwko  miliarderowi  wystosowano pozew w sprawie spekulowania  i  stosowania schematu pump & dump.

Wiele osób  przekonuje, że jest to chwilowe załamanie i ceny jeszcze wystrzelą. Wśród takich optymistów jest m.in.prezydent Salwadoru, który wielokrotnie pokazał się jako fan Bitcoina, inwestując ogromne środki w kryptowalutę, a nawet planując stworzenie Bitcoin City - miasta bez podatków, którego działalność obracałaby się wokół BTC. Inaczej na sprawę patrzy choćby Bill Gates, który w niedawnym wywiadzie ponownie potępił kryptowaluty, określając je jako aktywa "w 100% oparte na teorii większego głupca".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny Ethereum i Bitcoina znów rosną...

 0