CEO AMD o sztucznej inteligencji. "Myślę, że jesteśmy dopiero na samym początku".

CEO AMD o sztucznej inteligencji. "Myślę, że jesteśmy dopiero na samym początku".

Jednym z gości wczorajszego wydarzenie Adobe Summit była dyrektor generalna AMD, Dr. Lisa Su. W trakcie rozmowy z CEO Adobe, Shantanu Narayenem, Su przedstawiła swoje poglądy na temat sztucznej inteligencji oraz powiedziała, jak to wygląda od strony biznesowej. Według CEO firmy AMD, AI to „najważniejsza rzecz w ciągu najbliższych 10 lat”.

Sztuczna inteligencja stała się jednym z głównych tematów w świecie technologii. Nie da się ukryć, że przyczyniła się do tego jej coraz szersza dostępność. Już teraz możemy korzystać z szeregu narzędzi bazujących na AI. O tym, jak ważny staje się rozwój sztucznej inteligencji świadczy chociażby decyzja NVIDII o wypuszczeniu specjalnej wersji karty graficznej stworzonej na potrzeby ChatGPT. Nic dziwnego, że w trakcie wczorajszego Adobe Summit temat AI był wielokrotnie poruszany. Jednym z gości tego wydarzenia była dyrektor generalna AMD, Dr. Lisa Su. Podczas rozmowy z CEO Adobe, Shantanu Narayenem, Su wypowiedziała się na temat sztucznej inteligencji, wspominając między innymi, że AI jest równie ważne dla AMD, jak dla innych przedsiębiorstw.

CEO AMD powiedziała, że jej firma wytwarza chipy zawierające ponad 100 miliardów tranzystorów. Ich wykonanie od zera zajmuje około 3 lat. Kontynuując ten wątek, Su dodała: "Teraz, jeśli mogę zmniejszyć to (czas) o połowę lub sprawić, by działało dobrze (chip) pierwszego dnia, to po prostu ogromna wartość biznesowa."

CEO AMD, Lisa Su

Według Lisy Su, generatywna sztuczna inteligencja polega na posiadaniu swojego małego osobistego asystenta, który może pomóc w rozwiązaniu każdego problemu. W dalszej części, CEO AMD powiedziała, że jej firma wytwarza chipy zawierające ponad 100 miliardów tranzystorów. Ich wykonanie od zera zajmuje około 3 lat. Kontynuując ten wątek, Su dodała: "Teraz, jeśli mogę zmniejszyć to (czas) o połowę lub sprawić, by działało dobrze (chip) pierwszego dnia, to po prostu ogromna wartość biznesowa." Właśnie w tym celu, przez AMD oraz innych projektantów procesorów, może być wykorzystywana sztuczna inteligencja.

Na koniec rozmowy, Dr. Su została poproszona o opisanie AI w jednym, krótkim zdaniu. W odpowiedzi usłyszeliśmy: „Najważniejsza rzecz w ciągu najbliższych 10 lat”. Możemy zatem spodziewać się jeszcze większego zaangażowania AMD w rozwój sztucznej inteligencji. To kolejne pole, na którym Czerwoni będą musieli rywalizować z NVIDIĄ.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO AMD o sztucznej inteligencji. "Myślę, że jesteśmy dopiero na samym początku".

 0