CEO Xiaomi: Seria Mi Mix i autorskie układy Surge wstrzymane, ale jeszcze powrócą

CEO Xiaomi: Seria Mi Mix i autorskie układy Surge wstrzymane, ale jeszcze powrócą

Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, postanowił za pośrednictwem chińskiego portalu społecznościowego Weibo odpowiedzieć na kilka często zadawanych przez fanów pytań. Te dotyczyły m. in. przyszłości innowacyjnej serii smartfonów Mi Mix, a w szczególności zapowiedzianego jakiś czas temu niezwykle interesującego modelu Mi Mix Alpha, jak również autorskich procesorów Xiaomi z serii Surge. Co ciekawe, w marcu tego roku pojawiły się plotki, jakoby producent porzucił pracę nad tymi autorskimi układami mobilnymi, które dać miały Xiaomi niezależność, jaką cieszy się choćby (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas) Huawei wraz ze swoimi Kirinami. Szef chińskiego przedsiębiorstwa zaprzeczył tym doniesieniom, choć w najbliższej przyszłości raczej nie należy się spodziewać nowych modeli telefonów z tymi SoC na pokładzie.

Smartfon Mi MIX Alpha nie trafi do masowej produkcji, ponieważ jego zawinięty dookoła wyświetlacz okazał się być zbyt dużym wyzwaniem.

Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

Zacznijmy jednak od smartfonów z linii Mi Mix, która, jak ujawnił Jun, została jak na razie wstrzymana. CEO firmy wyjaśnił, że ze smartfonami z tej serii zawsze związane są wysokie oczekiwania, ponieważ stanowią one pokaż obecnych możliwości Xiaomi. Producent nie był przekonany co do kierunku, w jakim zmierzały prace nad tą serią, dlatego też postanowił cofnąć się do etapu deski kreślarskiej i przygotować nowy projekt. Jun potwierdził jednak, że linia Mi Mix powróci, choć nie podał żadnego terminu, kiedy miałoby to nastąpić. Niestety, dowiedzieliśmy się również, że imponujący model Mi MIX Alpha nie trafi do masowej produkcji, ponieważ jego zawinięty dookoła wyświetlacz okazał się być zbyt dużym wyzwaniem. Co prawda, telefon udało się wyprodukować, ale w bardzo ograniczonej ilości, a celem Xiaomi jest skoncentrowanie się w przyszłości na produktach Mi Mix, które będą powszechnie dostępne.  

Xiaomi podobno porzuca pracę na autorskimi układami SoC do smartfonów

Jeśli zaś chodzi o autorskie procesory mobilne Xiaomi z serii Surge, to nie da się ukryć, że Surge S1, czyli jak na razie jedyny przedstawiciel tej rodziny, nie okazał się być sukcesem. Jun przyznał, że jego firma napotkała pewne trudności z produkcją chipsetu po premierze jego pierwszej generacji w 2017 roku. Dyrektor generalny Xiaomi zapewnił jednak, że nie zrezygnowano z prac nad tymi układami i wciąż zamierzają implementować SoC Surge w przyszłych urządzeniach. CEO zdradził także, że na więcej pytań uzyskamy odpowiedzi w trakcie dzisiejszej dużej konferencji. Co przyniesie to wydarzenie? Zdaje się, że prezentacje smartfonów Mi 10 Ultra oraz Redmi K30 Ultra. Wszystkiego dowiemy się już lada moment.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO Xiaomi: Seria Mi Mix i autorskie układy Surge wstrzymane, ale jeszcze powrócą

 0