Chcą go wyrzucić z uczelni za wpisy na X. Elon Musk wysyła prawników na pomoc

Chcą go wyrzucić z uczelni za wpisy na X. Elon Musk wysyła prawników na pomoc

Firma X, pod kierownictwem Elona Muska, zaangażowała się w obronę Juana Davida Campolargo, studenta Uniwersytetu Illinois, któremu grozi wydalenie z uczelni za swoją działalność na platformie społecznościowej.

Sprawa skupia się na wydarzeniu promowanym przez Campolargo na platformie X jako otwarte spotkanie z darmowym jedzeniem, które jednak w rzeczywistości było prywatną konferencją. Ta pozornie błaha nieścisłość doprowadziła do zarzutów o naruszenie zasad uczelnianego kodeksu postępowania. W obliczu możliwych sankcji dyscyplinarnych, włączając w to potencjalne zawieszenie czy wydalenie z uczelni, Campolargo otrzymał wsparcie od firmy X.

Elon Musk obiecywał wsparcie prawne dla każdego, kto będzie miał problemy przez swoje wypowiedzi na X. Miliarder dotrzymuje słowa i zaangażował prawników, do obrony zagrożonego wyrzuceniem z uczelni studenta.

Kancelaria prawnicza Schaerr Jaffe, wspierana przez X Corp, w piśmie z 14 listopada ostrzegła uczelnię przed podejmowaniem drastycznych kroków, argumentując, że narusza to prawa ucznia gwarantowane Pierwszą Poprawką Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Dziennik "Financial Times" poinformował o treści tego listu, ostrzegając o potencjalnym procesie sądowym, jeśli uczelnia podtrzyma swoje pierwotne decyzje dotyczące rzekomego naruszenia wolności wypowiedzi Campolargo.

Elon Musk publicznie popiera wolność słowa, określając siebie jako "absolutystę wolności słowa". Wcześniej obiecał pokryć koszty prawne użytkowników X, którzy zmagają się z konsekwencjami swoich działań na platformie. Chociaż środki mające na celu pokrycie kosztów prawnych są dostępne na X, Musk podkreślił w sierpniu, że udzielane wsparcie będzie miało swoje granice.

List od prawnika, Schaerra Jaffe’, zwrócił uwagę na nieprawidłowości proceduralne oraz pominięcie dowodów przez uczelnię, uznając nałożone sankcje za nieadekwatne. Uniwersytet, powołując się na przepisy federalne dotyczące prywatności i poufności procedur dyscyplinarnych, odmówił komentarzy na temat konkretnej sprawy lub treści listu. Kancelaria potwierdziła wysłanie listu przy wsparciu X, lecz odmówiła dalszych komentarzy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcą go wyrzucić z uczelni za wpisy na X. Elon Musk wysyła prawników na pomoc

 0