Chcesz unikalne PlayStation 5? Kup zestaw deweloperski! Tylko ta cena...

Chcesz unikalne PlayStation 5? Kup zestaw deweloperski! Tylko ta cena...

Zanim w ubiegłym roku Sony zaprezentowało oficjalnie PlayStation 5, w sieci pojawiło się wiele przecieków dotyczących zestawu deweloperskiego, który miał specyficzną formę i kształt litery V. Jak się okazuje, komuś udało się zdobyć kilka takich zestawów i zaczął je sprzedawać na eBayu.

Na portalu eBay pojawiły się w sprzedaży zestawy deweloperskie PlayStation 5, które nie powinny w teorii trafić do zwykłego użytkownika. Aukcje były aktywne przez kilka godzin, ukazując sporo zdjęć prototypowej konsoli w kształcie litery V. Oferty osiągnęły nawet 2850 euro, zanim licytacje zostały zdjęte. Co ciekawe, razem z konsolami znalazły się również dwa całkowicie czarne kontrolery DualSense, które w wersji detalicznej pojawiły się w wersji czarno-białej.

Ktoś sprzedaje deweloperskie zestawy konsol PlayStation 5 na portalu eBay. Z nieujawnionych powodów aukcje zostały jednak szybko zdjęte. Oferty osiągnęły aż 2850 euro.

zestawy deweloperskie PlayStation 5

Niestety, nikt nie wie, dlaczego aukcje zostały zdjęte z serwisu. Portal nie informuje, czy sam zablokował sprzedaż, czy też w sprawę zaangażowało się Sony. Możliwe również, że sami sprzedający dostali list od prawników i postanowili nie afiszować się tak z posiadanymi produktami, lub sprzedali konsole za kulisami.To nie jest pierwszy raz, kiedy prototypowe zestawy deweloperskie trafiają do "cywili". Gdy na rynek wchodziła poprzednia generacja widzieliśmy, jak zestawy deweloperskie Xbox o kryptonimie "Durango" również wpadają w niepowołane ręce.

zestawy deweloperskie PlayStation 5

Producenci tacy jak Sony i Microsoft wysyłają zestawy do tworzenia gier, zanim do sklepów trafią końcowe wersje. Egzemplarze dla deweloperów mają mniej ograniczeń niż konsole detaliczne, oferują większą mocą obliczeniową i bardziej otwarty systemem operacyjny, aby ułatwić tworzenie gier.

zestawy deweloperskie PlayStation 5

 Zestaw deweloperski PlayStation 5 chłodzi komora parowa i 6 wentylatorów 

Niestety, jeśli nawet komuś uda się zdobyć taki zestaw, nie oznacza to, że zdobędzie taki sam dostęp jak twórcy gier. Użytkownicy, który nabyli zestawy deweloperskie PS4 nie mieli dostępu do 800 GB danych na konsoli przez środki bezpieczeństwa. Mało tego, nie mogli nawet najzwyczajniej uruchomić na sprzęcie żadnej gry. Jest niemal pewne, że oferowane na portalu eBay konsole PS5 mają podobne zabezpieczenia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcesz unikalne PlayStation 5? Kup zestaw deweloperski! Tylko ta cena...

 0